Aktuality

Reference

Před prodejem vaši nemovitosti můžete získat okamžitou finanční zálohu až 1 000 000 Kč

Prodáváte nemovitost a potřebujete ihned použít část financí na další bytovou potřebu nebo cokoliv jiného? Nechcete čekat, než se najde vhodný kupec, který bude akceptovat vaši cenu a než celá transakce s prodejem proběhne? Využijte naše služby a nechte si vyplatit..

více »

Reference

Chcete prodat nemovitost, ve které máte nájemníka? Poradíme Vám, jak postupovat.

Běžná realitní praxe obnáší i obchodní transakce, které jsou spojené s prodejem nebo koupí nemovitosti obsazené nájemníkem. V případě, že jste majitelem takové nemovitosti a chcete ji prodat, měli byste v prvé řadě oslovit kupce, kteří nehledají vlastní bydlení, ale..

více »

Reference

Zrušení daně z nabytí nemovitosti. Kdy začne platit a kolik skutečně ušetříte?

Daň z nabytí nemovitosti vyvolává rozporuplné pocity. Na její zrušení nahlíží odborná i neodborná veřejnost velmi podobně, má své příznivce i odpůrce. Vláda návrh na zrušení daně odsouhlasila. Od kdy začne rozhodnutí platit a co s sebou vlastně přinese?

více »

Reference

Hypotéky v době koronavirové pandemie

Nové hypotéky může být jednodušší získat a budou levnější. A to i přes to, nebo právě proto, že světem otřásá pandemie koronaviru. Hypotéka ale také znamená dlouhodobý finanční závazek. Bude si ji moci dovolit více či méně klientů?

více »

Reference

Jak zažádat o odklad splátky hypotečního úvěru

SPLÁCÍTE HYPOTÉKU A V DŮSLEDKU EPIDEMIE KORONAVIRU JSTE SE DOSTALI DO FINANČNÍCH POTÍŽÍ? Víte kdo a jak může o odklad splátek zažádat? Trh pečlivě sledujeme a sepsali jsme pro vás aktuální informace a návod, jak na to. O odklad splátek hypoték, ale i splátek..

více »

Reference

Jak vybavit byt k pronájmu

Pořídili jste si byt jako investici a chcete jej pronajímat? Máme pro vás pár tipů, na co se zaměřit, aby byt oslovil co nejvíce potenciálních zájemců, ale také aby vám výbava vydržela dlouhé roky. Pojďme si to shrnout.

více »

Reference

Reference PATREAL: Jak vybrat spolehlivou realitní kancelář nejenom v Brně?

Otázkou, zda zvolit pouze jednu realitní kancelář, která bude mít výlučné právo na prodej nemovitosti nebo oslovit několik realitních kanceláří, které mohou najít širší spektrum potenciálních kupujících, si klade mnoho prodávajících nemovitosti. Dle referencí klientů..

více »

Reference

Reference PATREAL: Plná moc pro prodej domu musí být písemná

Starost o prodej domu můžete svěřit někomu blízkému nebo přímo realitní kanceláři. V případě, že bude prodej zařizovat někdo z vašich blízkých či kamarád, musíte mu vystavit písemnou plnou moc, kterou necháte úředně ověřit. Pokud se rozhodnete pro realitní kancelář,..

více »

Reference

Reference PATREAL: Převod družstevního podílu nebo prodej družstevního bytu?

Rozlišování mezi převodem družstevního podílu a prodejem družstevního bytu není na místě, jelikož se jedná o totéž. Družstevní byt je specifický tím, že jeho vlastníkem není nikdy ten, kdo v bytě bydlí, ale bytové družstvo. Členové družstva mají své podíly v družstvu..

více »

Reference

Reference PATREAL: Jak trvalý pobyt nájemníka omezí prodej bytu nebo jeho další nájem?

Problematika trvalých pobytů trápí nejednoho vlastníka nemovitosti, který se rozhodl byt nebo dům dále pronajímat. „Vlastním byt a chci ho pronajmout. Nový nájemník si však v mém bytě chce zřídit trvalý pobyt a to se mi nelíbí,“ zaznívá v mnoha dotazech na realitní..

více »