PATREAL v mediích

Události Česká televize - za PATREAL s.r.o. realitní specialista Petr Skoták

Jako dlouholetý člen Asociace realitních kanceláří ČR bychom s vámi rádi sdíleli krátkou reportáž z hlavních zpráv ČT, ve které přibližuje aktuální informace z trhu náš makléř Petr Skoták. V rozhovoru Petr mluví o stoupajícím trendu nabídek rekreačních nemovitostí se zajímavou cenou. Je to skvělá investiční příležitost pro ty z vás, kteří uvažují o pořízení vlastní rekreační nemovitosti za výhodných podmínek. Rádi vám přiblížíme důležité informace a aktuální výhody, které trh s rekreačními nemovitostmi v tuto chvíli nabízí. Jsme hrdí, že jsme součástí vaší cesty k vysněnému bydlení a rekreaci už 29 let! Pokud máte jakékoliv otázky nebo zájem o rekreační objekty, jsme tu pro vás.

více »

Jaroslava Wiszová: Zákon o realitním zprostředkování

Nový realitní zákon zavádí jasná pravidla pro makléře a chrání zájmy klientů. Pro poctivé realitní kanceláře se nic nemění.

více »

Pro výpočet daně nově stačí směrná hodnota

Občanský zákoník z roku 2014 umožňuje určení ceny převáděné nemovitosti na základě směrné hodnoty. Klienti tak mohou konečně zapomenout na placení znaleckého posudku. O této možnosti však jen málokdo ví a ještě menší počet lidí má představu o tom, jaká pravidla je nutné při využití směrné hodnoty aplikovat. Realitní kancelář PATREAL se vždy snaží svým klientům poradit a právě proto se rozhodla představit detailněji i směrnou hodnotu.

více »

Díky předsmluvní odpovědnosti můžete získat ztracené náklady

Na zaplacení kupní ceny si často klienti musí vyřídit u banky hypotéku. V té chvíli ještě netuší, jak komplikovaný může prodej nebo nákup nemovitosti být. Ke schválení hypotéky je potřeba předložit hned několik dokumentů včetně znaleckého posudku na odhadovanou kupní cenu nemovitosti. Právě jeho zpracování je pro získání hypotéky klíčové, málokdo proto zaváhá s jeho zaplacením a vytvořením. Ještě méně lidí však počítá s tím, že by z plánované transakce nemovitosti mohlo nakonec sejít. V té chvíli je znalecký posudek bohužel k ničemu. Právě do takové situace se dostal Ladislav Kopečný. „Realitní kancelář mi rezervační poplatek samozřejmě vrátila, ale rád bych věděl, zda mám nějaké možnosti, jak dostat cenu za odhad nemovitosti, který jsem zařídil úplně zbytečně, zpět,ˮ řekl Kopečný, který za odhad zaplatil téměř pět tisíc.

více »

Realitní kancelář s dobrými referencemi kopii občanského průkazu nevyžaduje

Při prodeji nemovitosti se stále více lidí obrací na realitní kanceláře. Pro co nejsnadnější spolupráci s nimi budete dříve nebo později potřebovat předložit své osobní údaje. Nemělo by vás tak překvapit, až po vás makléř bude vyžadovat kopii občanského průkazu. Málokdo však ví, že na ni ze zákona ani nemá právo. Je tak pouze na vás, zda mu ji poskytnete. V rozhodování by vám měly pomoct kvalitní reference realitní kanceláře, které vám dají jistotu, že její makléři vaše údaje nikdy nezneužijí. Stejně postupovala i Ilona Stojanovičová a kontaktovala realitní kancelář PATREAL.

více »

Ochranná lhůta může znepříjemnit vkládání změn do katastru nemovitostí

Vkládání změn do katastru nemovitostí může lidem připravit plno nepříjemností. Jaroslav Hába už měl pár komplikací za sebou, než se stal klientem realitní kanceláře PATREAL, která se vždy snaží pomoci nejen v oblasti zajištění úspěšného průběhu prodeje nebo nákupu nemovitosti. Podílí se však také na větší informovanosti svých klientů a jejich lepšímu pochopení realitního systému.

více »