Žijeme v Brně

Nový 3D model Brna zjednoduší práci architektům a ukáže kontext i laikům

Přesnost na dvacet centimetrů a precizní modelace střech i komínů – to je nový 3D model budov v Brně, jehož webová aplikace byla spuštěna minulý týden. Model bude pomocníkem nejen pro architekty či projektanty, ale také odborníky města. Přístupný je však široké veřejnosti, uvedla na webu města Zdeňka Obalilová z tiskového střediska magistrátu.

více »

Povýšení Králova Pole na město

Královo Pole zažilo v 2. polovině 19. století a zvláště v jeho závěru mohutný rozvoj, který byl spojen s rozmachem průmyslové výroby. V roce 1853 byl založen cukrovar a následovaly další továrny. Opravdový přelom v dějinách Králova Pole znamenalo založení Královopolské strojírny v roce 1890.

více »

Založení Králova Pole

Lidé obývali území, kde se dnes rozprostírá Královo Pole, již v mladší době kamenné, tedy přibližně v 3. tisíciletí před Kristem. Dokládají to naleziště sídliště kultury s vypíchanou keramikou nebo pohřebiště kultury s malovanou keramikou.

více »

Brno - Komín

Asi málokdo z nás ví, že Komín je bývalá obec od roku 1919 připojená k Brnu, městská čtvrť a katastrální území a od 24. listopadu 1990 pod názvem Brno-Komín také městská část o rozloze 760,03 ha, rozkládající se na severozápadě statutárního města Brna po obou stranách řeky Svratky.

více »

Brno - Bystrc

Městská část Brno-Bystrc, pro všechny známá svým čistým prostředím, rozsáhlými společenskými a kulturními akcemi na „Priglu“, nabízí svým občanům i turistům mnohé. Dá se říci, že v Brně nelze najít tak rozmanité možnosti jako právě zde, od zmíněných kulturních akcí až po sportovní vyžití. Prostředí je zde vhodné zejména pro vodní sporty a koupání, najdete zde cyklo i in-line trasy a podobně.

více »

Medlánky a Řečkovice

Naše společnost PATREAL, s.r.o., sídlí v sousední lokalitě stabilně již 20. rokem, čili si troufám říci, že jsme získali tolik informací o životě Medlánek i Řečkovic, že jsme schopni odborně poradit a zrealizovat veškerá přání prodávajících i kupujících klientů.

více »

Královo pole

Naše společnost PATREAL s.r.o. sídlí v této lokalitě již 18. rokem. Troufám si proto říci, že jsme získali tolik informací o zdejším životě, že jsme schopni odborně poradit a zrealizovat prakticky veškerá přání prodávajících i kupujících klientů. V poslední době sledujeme v rámci zdejšího realitního trhu určité specifické chování klientů.

více »