Reference PATREAL: Dražba domu se majitelům obvykle nevyplácí

Reference PATREAL: Dražba domu se majitelům obvykle nevyplácíDomy v exekuci řeší exekutoři snad až příliš často. Lidé si vezmou bankovní úvěr, který zajistí pomocí vlastního domu. Nicméně jakékoliv škobrtnutí ve splácení může způsobit, že banka bude svou pohledávku vymáhat prostřednictvím exekuce. Často se přitom jedná o mnohem nižší částky, než jakou hodnotu má samotná nemovitost. Pokud však majitel nemovitosti není schopen dluh splatit jinak, prodej domů v exekuci bývá poslední krajní variantou.

Před exekucí neutečete, dražba domu je však až poslední řešení

I z malého dluhu se může časem stát velký. Tento slogan by měla hlásat kterákoliv reklama na bankovní či nebankovní úvěry. Zadluženost v České republice meziročně vzrůstá téměř o jedno procento a největší podíl na tom mají hypoteční úvěry na bydlení. Dobrá ekonomická situace zvyšuje ceny nemovitostí, což vede také k větší potřebě vyšších úvěrů. Ve výsledku se také zvyšuje počet exekucí a prodej domů v exekuci či dražba domu se tak stávají běžnou součástí práce exekutora. Nicméně samotná dražba bývá až poslední možností, protože sám exekutor není nucen vytěžit z prodeje maximum. Dražební cena musí podle zákona odpovídat pouze dvěma třetinám skutečné hodnoty domu.

Domy v exekuci: realitní kancelář PATREAL nabízí variantu

Pokud máte dům v exekuci, neotálejte s řešením této nepříjemné situace dlouho. Nejenže každým dnem váš dluh narůstá o další úroky, ale také o něj můžete přijít v nařízené dražbě, ve které jej zpeněžíte hluboko pod cenou. „Jedinou možností jak získat skutečnou hodnotu nemovitosti je najít kupce a uskutečnit prodej ještě před zahájením dražby za plnou hodnotu nemovitosti,“ radí realitní makléřka společnosti PATREAL Ing. Miškeříková. Nicméně najít správného kupce, který je ochoten zaplatit za nemovitost její skutečnou hodnotu, může trvat.

Patreal má proto následující postup: Ihned při podpisu zprostředkovatelské smlouvy na prodej vaší nemovitosti obdržíte bezúročnou půjčku až do výše 500 000,- Kč. V případě dluhů, exekucí, zástav, okamžitě začínáme s věřiteli nebo exekutory řešit vyplacení. Peníze na vyplacení dluhů půjčujeme ve standardních případech bezúročně!

To v praxi znamená, že za vás realitní kancelář zaplatí dluh a následně makléři vyjednají prodej nemovitosti za nejlepší cenu.

Prodej domu v exekuci omezuje také souhlas přiděleného exekutora

V případě zatížení vaší stavby exekucí jsou vaše dispoziční práva s ní výrazně omezena. S prodejem musí souhlasit exekutor, kterému musí být poskytnuta informace o výši kupní ceny a způsobu jejího zaplacení, aby měl možnost získat potřebné peníze, které pokryjí výši všech dluhů. Jestliže se rozhodnete pro prodej nemovitosti, abyste splatili dluhy, myslete i na zařízení náhradního bydlení. Reference klientů často mluví o prodeji velkých rodinných domů se zahradou, které majitelé vymění za menší domy v jiné lokalitě nebo za byt. Každá nepříjemná situace má své řešení a s nepříjemnostmi spojenými s exekucí vám může pomoci právě realitní kancelář PATREAL.