Realitní poradna

Může mi majitel bytu zakázat vzít si do pronájmu psa? (Petr skoták)

Může mi majitel bytu zakázat vzít si do pronájmu psa?

více »

Je povinnost v zimním období udržovat chodník?/Jaroslav Šlezingr)

Dobrý den, mám v pronájmu rodinný dům v Brně. Je moje povinnost udržovat chodník před domem v zimním období ? Děkuji Věra H. Brno

více »

Na jaké ochranné pásma si máme dávat pozor při umístnění stavby? (Jiří Šmídek)

Na jaké ochranné pásma si máme dávat pozor při umístnění stavby?

více »

Chtěli bychom si pořídit větší byt a zároveň prodat náš menší. Jak to máme udělat? (Janette Klíčníková)

Dobrý den, prosím o radu. Chtěli bychom si pořídit větší byt a zároveň prodat náš menší. Když jsme, ale byli na prohlídce nového bytu, bylo nám řečeno, že nejdřív máme ten svůj prodat abychom měli hotovost a teprve pak hledat nový byt. Jak to, ale máme udělat, když v bytě bydlíme a nemáme kam jinam jít? Děkuji za odpověď. H.K.

více »

Připsání nového vlastníka do katastru. (Janette Klíčníková)

Dobrý den, před svatbou jsem koupila nemovitost, kde nyní žijeme s manželem. V katastru jsem pouze já jako vlastník. Koupě byla z mého bytu a část peněz dal tehdy ještě přítel, nyní doplácíme hypotéku z jeho účtu. Dotaz se týká zda manžela máme povinnost zapsat do katastru, nebo raději zvolit darovací smlouvu. Neplánuji se rozvádět, ale člověk neví co bude za pár let. S tím, že manžel má dva syny, já svou dceru... Děkuji za email. S pozdravem A.

více »

Výměna obecního bytu. (Jaroslav Šlezingr)

Dobrý den, Vlastním městský byt 4+1 v Brně. Protože se dcera odstěhovala a je pro mne velký, chtěla bych jej vyměnit za menší družstevní byt s doplatkem, anebo za menší v nájemním domě. Zabývá se Vaše kancelář i výměnami bytů ? Děkuji.

více »

Prodej garáže na pozemku města. (Jaroslav Šlezingr)

Dobrý den, mám na prodej garáž ve vlastnictví na pozemku města Brna. Bohužel když se kdysi stavěly garáže, nebyly zapsány do Katastru nemovitostí. Souhlas města s povolením stavby mám, ale je 40 let starý. Jak můžu prodej uskutečnit ? Děkuji.

více »

Nájemník si dal bez mého svolení trvalý pobyt (Jaroslav Šlezingr)

Dobrý den ! Vlastním investiční byt, který pronajímám. Nájemník si dal bez mého svolení trvalý pobyt. Má na to právo ? Děkuji za odpověď Karel H. Pardubice

více »

Musím dodržet tří měsíční výpovědní lhůtu.(Jaroslav Šlezingr)

Dobrý den, potřebuji poradit s výpovědí. V nájemní smlouvě mám výpovědní lhůtu tři měsíce. Můžu ji vypovědět okamžitě, pokud jsem si našla levnější bydlení, anebo bych přišla o složenou jistinu ? Děkuji Jana M.

více »