Realitní poradna

Může mě nájemník nějak právně ohrožovat, pokud nebude spěchat s odhlášením trvalého pobytu? (Jaroslav Šlezingr)

Dobrý den, Mám dotaz, Vlastním v OV byt, Mám přihlášeného na půl roku nájemníka, s tím že jsem ho přihlásila i na trvalý pobyt po dobu nájmu, Ve smlouvě máme uvedeno, že po uplynutí doby bude mít povinnost se odhlásit z trvalého, pobytu, jinak mu bude každý měsíc sankciovaná částka, kterou jsem uvedla, v naší smlouvě, A můj dotaz zní,,, když se vystěhuje,, může mě nějak právně ohrožovat, pokud nebude spěchat s odhlášením trvalého pobytu? Nebo v krajním případě, jej mohu sama nějak odhlásit? Děkuji za odpověď, Petra P.

více »

Je majitel povinný ukázat vyúčtování za energie? (Jaroslav Šlezingr)

Dobrý den, mám otázku ohledně podnájmu družstevního bytu, který obývám od začátku dubna jenom s dětmi a platím nájemné + poplatky majitelce. Majitelka platí SIPO, které jsem ještě neviděla a jak to tak vypadá ani se k tomu nemá aby mi ho ukázala či dala aspoň okopírovaný jelikož si ho každý měsíc chci založit a schovat a hlavně Úřad po mně chce pokud si chci podat příspěvek na bydlení za energie ROZEPSANÉ a majitelka mi to nechce sdělit ani dát okopírovaný prosím o radu co s tím? Tak že vůbec nevím kolik každý měsíc vlastně dávám za energie. Jelikož jsem samoživitelka a jedno dítě mám postižené a příspěvek na bydlení by se mi opravdu hodil, ale bez rozepsaných částech to nejde celkem platím za energie, vodu, teplo prostě poplatky majitelce 5.000 Korun + nájem 14.000 Kč samozřejmě k tomu. Tak že každý měsíc 19.000 Kč. Děkuji Iveta Ch.

více »

Chtěli bychom přepsat vlastnictví domu na syna. Na dům je však zástavní právo, lze za těchto podmínek dům přepsat? (Dita Holasová)

Dobrý den , chtěli bychom přepsat vlastnictví domu na syna. Na dům je však zástavní právo z rozhodnutí správního orgánu. Lze za těchto podmínek dům přepsat? Děkuji za info. Petra Šrajerová

více »

Lze prodat 1/3 domu a musím mít souhlas spoluvlastníka? (Dita Holasová)

Dobrý den, tento email Vám byl zaslán uživatelem Vítězslav Blažek z internetové adresy https://www.patreal.cz Mám dotaz, zda lze prodat spoluvlastnický podíl na domě. Nabytí v dědictví před x lety. Jsem vlastník z 1/3 .Musím mít souhlas druhého spoluvlastníka? Vítězslav Blažek

více »

Může RK pod pohrůžkou sankcí určit jak a kde koupi nemovitosti financovat? (Dita Holasová)

Dobrý den. Mám zájem o koupi nebytového prostoru pro naše podnikání. Realitní kancelář, která však tento prostor nabízí, má ve smlouvě zakotveno, že musíme nemovitost financovat přes ně. Potřebujeme si vzít hypotéku a podle RK si ji nemůžu zařídit sám. RK poslala seznam s jakým mohu financovat a za jakých podmínek. Pokud bych se rozhodl opačně a financoval projekt svojí cestou, platil bych poměrně vysokou "pokutu" Můj dotaz tedy zní: zda může RK pod pohrůžkou sankcí určit jak a kde koupi nemovitosti financovat. Děkuji, A.

více »

Nevíte jaká omezení jsou na rekonstrukce nemovitosti v chráněné krajinné oblasti? (Dita Holasová)

Dobrý den . Chtěl bych koupit nemovitost i z pozemkem, na katastru je uvedeno ve způsobu ochrany nemovitosti ,,chráněná krajinná oblast – II.-IV. zóna rozsáhlé chráněné území'' . Nevíte jaká omezení jsou na nemovitosti? Znamená to, že bez památkářů nebudu moci rekonstruovat ? Bohužel jsem nenašel nikde odpověď, proto prosím o pomoc. Děkuji S.B.

více »

Zjistil jsem vady na domě, který jsem nedávno koupil. Mohu se nějak bránit? (Petr Skoták)

Koupil jsem nemovitost a makléř i majitelka mi sdělili, že v celém domě je nová elektřina. Při rutinní výměně zásuvek se ale zjistilo, že elektřina je na některých místech ještě i v hliníku. Jak se mohu bránit?

více »

Lze prodat dům ve špatném stavu? (Petr Skoták)

Chtěla bych prodat byt, který jsem zdědila po babičce, je ale ve špatném stavu a plný nepořádku. Sama jej asi nezvládnu vyklidit a rekonstrukci dělat nechci. Půjde prodat byt i v takovémto stavu?

více »

Budu platit daň z příjmů, když jsem prodal dům? (Jiří Šmídek)

Budu platit daň z příjmů, když jsem prodal dům?

více »