Realitní poradna

Je to riziko koupit dům s věcným břemenem? (Janette Klíčníková)

Dobrý den, chtěli bychom koupit domek, s majiteli jsme se domluvili na ceně a vypadalo, že je vše v pořádku. Před podpisem smlouvy jsme zjistili, že v domku má zřízené věcné břemeno na dožití otec současného majitele, který v něm již nežije. Pán je zbaven svéprávnosti a je v LDN. Majitel slíbil, že nechá věcné břemeno zrušit, ale bude to nějakou dobu trvat a on nechce s podpisem smlouvy čekat. Poradíte mi co máme dělat, je to riziko koupit dům s věcným břemenem? J.S.

více »

Mohou prodat dům, kde jsem spoluvlastníkem a nedala jsem k tomu souhlas? /Janette Klíčníková)

Dobrý den, zjistila jsem, že RK prodává dům, kterého jsem spoluvlastníkem. V tomto domě nikdo nebydlí a já ho vlastním napůl s bratrancem, se kterým se nestýkám. Makléř z RK mi řekl, že má podepsanou smlouvu s druhým vlastníkem a můj podpis nepotřebuje. Je to pravda? Opravdu můžou prodat dům, když jsem k tomu nedala souhlas? K.G.

více »

Je nutné si i v případě pronájmu pojistit byt?(Petr Skoták)

Je nutné si i v případě pronájmu pojistit byt?

více »

Přechází nájemní smlouva u prodeje chaty na pozemku jiného vlastníka na nového vlastníka?(Jaroslav Šlezingr)

Dobrý den, mám chatu na pozemku jiného vlastníka. Chtěla bych ji prodat. Přechází nájemní smlouva i na nového vlastníka ? Děkuji Milada Procházková, Blansko

více »

Dá se přeplatit již vydražená nemovitost? (Petr Skoták)

Dá se přeplatit již vydražená nemovitost?

více »

Mohu si v pronajatém bytě vyměnit zámkovou vložku? (Jiří Šmídek)

Mohu si v pronajatém bytě vyměnit zámkovou vložku?

více »

Jak najdu slušné a platící nájemníky? (Petr Skoták)

Jak najdu slušné a platící nájemníky?

více »

Výpověď z nájmu po měsíci. (Janette Klíčníková)

Dobrý den, začátkem tohoto měsíce jsem si pronajal byt, sepsali jsme s paní majitelkou smlouvu na jeden rok, zaplatil jsem nájemné na dva měsíce a kauci ve výši jednoho nájmu. Včera mi paní majitelka dala výpověď s tím, že byt potřebuje pro svou vnučku. Sdělila mi, že se mám vystěhovat do konce měsíce (to znamená do týdne). Mám možnost se nějak bránit? Vždyť je nemožné za tak krátkou dobu najít nové bydlení. Děkuji D.S.

více »

Předání bytu. (Janette Klíčníková)

Dobrý den, můžete mi, prosím, poradit? Chceme si koupit domek a zároveň prodáváme byt. Je možné se do domku nastěhovat dříve než budeme na katastru nemovitostí zapsaní jako vlastníci? V kupní smlouvě na prodej našeho bytu máme totiž přesný termín do kdy se musíme vystěhovat a už teď víme, že bychom to nestihli. Děkuji za odpověď Katka Z.

více »