Realitní poradna

Jaké jsou mé povinnosti nájemce v případě oprav? (Dita Holasová)

Dobrý den, zajímalo by mě, jaké jsou mé povinnosti jako nájemce v případě oprav. Kromě toho bych rád věděl jakou podporu mohu očekávat od pronajímatele v případě potenciálních problémů, jako je například nefunkční zařízení nebo závady. S pozdravem D.P.

více »

Je možné sjednat změny v nájemní smlouvě, například pokud bych potřeboval(a) rozšířit pronájem o další osobu? (Jiří Šmídek)

Zdravím, mám pronajatý byt a zajímalo by mě, zda je možné sjednat změny v nájemní smlouvě, například pokud bych potřeboval(a) rozšířit pronájem o další osobu? Děkuji a přeji hezky den, Š. Šlak

více »

Jak dlouho trvá typická smlouva o pronájmu a jaké jsou podmínky výpovědi? (Petr Skoták)

Dobrý den, zajímalo by mě, jak dlouho trvá typická smlouva o pronájmu a jaké jsou podmínky výpovědi? Děkuji předem za odpověď, s pozdravem Oliver

více »

Jaké jsou náklady spojené s pronájmem přes RK? (Jaroslav Šlezingr)

Dobrý den, jaké jsou náklady spojené s pronájmem přes RK? Děkuji O.V.

více »

Jak prodat podíl na zahradě ? (Jaroslav Šlezingr)

Dobrý den Můžete pomoci jak prodat podíl na zahradě ? Jak postupovat. Je více vlastníků. Díky I.L.

více »

Za manželství mi manžel daroval ideální polovinu domu, po rozvodu chce aby jsem mu vyplatila 500 000Kč. Mohli by jste mi poradit? (Dita Holasová))

Dobrý den, za manželství mi manžel daroval ideální polovinu domu, máme sepsanou darovací smlouvu u notáře. Během manželství si manžel našel milenku, rozvedli jsme se ,nemovitost si dělíme na dvě bytové jednotky, a bývalý manžel po mě chce abych mu za darovanou polovinu zaplatila 500 000,přičemž,ode dne darování ideální poloviny, přispívám na překlenovací úvěr, ke kterému nemám ze zákona žádnou právní odpovědnost, ale z morálního hlediska přispívám. Mohli by jste mi poradit nebo jak to vidíte vy, Děkuji Lenka

více »

Před 2 roky jsme prodali rodinný dům. Nyní se nový majitel ozval, že jsou na něm skryté vady. Má na to nárok? (Jaroslava Wiszová)

Dobrý den. Před 2 roky jsme prodali deset let starý rodinný dům. Nyní se nový majitel ozval, že jsou na něm chyby. Že komín, který je od krbu nemá patřičnou výšku, že u komína není stupačka, že v topném systému dochází k poklesu tlaku. Prý to jsou skryté vady. V rodinném domě kupující bydlel 3 měsíce před samotnou koupí a se stavem se řádně seznámil. Má nový majitel nárok nám vyhrožovat? Děkuji za odpověď.

více »

Skončila mi výhradní smlouva s RK na prodej zahrady, ale RK odmítá moji zahradu stáhnou z inzerce. Jak se mohu bránit? (Jaroslava Wiszová)

Dobrý den, skončila mi výhradní smlouva na prodej zahrady s realitní kanceláří. Přestože jsem emailem žádala o stažení inzerátu, nikdo nereaguje a telefon mi makléř nebere. Vadí mi to. Jak se mám bránit? Děkuji, S. B.

více »

Jak postupovat při prodeji nemovitosti, když je na ní zástavní právo (soukromá osoba). (Jaroslava Wiszová)

Dobrý den, jak postupovat, když je na nemovitosti zástavní právo (soukromá osoba). Bohužel splacením dluhu nedošlo k výmazu a "zastavitel" nekomunikuje. Nemám v ruce žádné doklady o dluhu, ani splacení. Mám se obrátit na soud. Děkuji za odpověď.

více »

Co budu potřebovat k tržnímu ocenění pro notáře k dědickému řízení? (Jaroslava Wiszová)

Dobrý den. Co budu potřebovat k tržnímu ocenění pro notáře k dědickému řízení? Předem děkuji.

více »