Realitní poradna

Reference

LETOS SLAVÍME 30LETÉ JUBILEUM NA REALITNÍM TRHU, ALE DÁRKY MÁME PŘIPRAVENÉ PRO VÁS!

U příležitosti oslav našeho úspěšného působení na brněnském trhu s nemovitostmi chceme poděkovat hlavně našim klientům. Proto jsme pro všechny, kteří využijí naše služby při prodeji nemovitosti, připravili atraktivní odměny.

více »

Reference

Oživení realitního trhu v roce 2024

Realitní trh prošel náročným obdobím ekonomické nejistoty, způsobeným energetickou krizí, geopolitickým napětím a vysokou inflací. V důsledku těchto událostí došlo ke snížení kupní síly, poklesu poptávky po nemovitostech i zájmu o hypoteční financování. Avšak s..

více »

Reference

Daň z nemovitosti v roce 2024: nejdůležitější změny a vyšší daň

Od letoška budou majitelé nemovitostí platit vyšší daň. Vládní konsolidační balíček přinesl více než čtyřicet změn, z nichž jedna z nejvýraznějších spočívá právě v průměrném zvýšení daně z nemovitosti. Přibližně sto tisíc občanů má navíc nově povinnost podat daňové..

více »

Reference

Zahájili jsme prodej developerských projektů

Nově najdete v nabídce realitního centra PATREAL také byty ve výstavbě v atraktivních brněnských lokalitách. Zájemci o novostavby mohou vybírat mezi rezidenčními byty pro vlastní bydlení i investičními byty k pronájmu se zajímavým výnosem.

více »

Reference

Trh s nemovitostmi ochladl, zvyšuje se poptávka po nájemním bydlení

Zájem o nákup nemovitostí v druhé polovině letošního roku výrazně propadl. Za aktuálně slabou poptávkou stojí obtížně dostupné hypotéky, všeobecné zdražování a vysoká míra nejistoty. Rekordní růst prodejních cen z minulých let se zastavil a na vzestupu je bydlení v..

více »

Reference

Zasáhly vysoké úrokové sazby realitní trh v Brně stejně bouřlivě jako ve zbytku České republiky?

Výše hypotečních úroků prodražují nemovitosti až o stovky tisíc. A na to už některé české domácnosti nemají. Jak se letošní turbulentní situace na finančních trzích promítá do obchodu s realitami v jihomoravské metropoli?

více »

Reference

Dosáhneme na hypotéku v roce 2022?

Nárůst průměrné sazby hypoték v ČR představuje nejvýraznější vzestup v celé historii sledování od roku 2003. Nyní se poskytují hypotéky při sazbě v pásmu od čtyř do pěti procent. A zdražování bude v příštích měsících pokračovat.

více »

Reference

Klesnou ceny nemovitostí a proč se vyplatí prodat právě teď?

Ceny nemovitostí se v meziročním srovnání vyhouply téměř o víc než 30 % a podle odborníků jsou nadhodnocené. Rychlý nárůst cen způsobil velký zájem o nákup nemovitostí a rekordně nízké úrokové sazby hypoték. Hypotéky nyní vlivem zvyšující se inflace opakovaně zdražují..

více »

Reference

Aukčním prodejem získá majitel nemovitosti nejvýhodnější podmínky a seriózní zájemce

Nízká nabídka bydlení a více zájemců o nemovitost na jednom místě. To je současná situace na realitním trhu v Brně a okolí. Jak v takovém případě nastavit správnou tržní cenu a nejvýhodnější podmínky pro majitele nemovitostí ? Legitimním nástrojem se stala forma..

více »

Reference

Jak se daní pronájem nemovitostí?

Daně z pronájmu nemovitostí se přiznávají v řádném daňovém přiznání dle zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů. Zákonný termín podání v běžném roce za rok předcházející je 31. březen, pokud přiznání podává daňový poradce nebo má..

více »