Potřebujete určit tržní cenu pro dědické řízení? Odhad našim klientům zhotovíme zdarma a v nejvyšší kvalitě. Stovky referencí vám to potvrdí.

Potřebujete určit tržní cenu pro dědické řízení? Odhad našim klientům zhotovíme zdarma a v nejvyšší kvalitě. Stovky referencí vám to potvrdí.Chcete si nechat vypracovat odhad tržní ceny nemovitosti v rámci dědického řízení? K tomu nepotřebujete drahý znalecký posudek - cenu vám může určit profesionální realitní kancelář. Pro PATREAL patří oceňování nemovitostí mezi běžné služby. Pokud se navíc rozhodnete svůj dům, byt nebo pozemek prodat právě přes nás, budete mít odhad tržní ceny naprosto zdarma.

Jak se tržní cena určuje

Hodnota majetku v dědictví se na základě zákona č. 99/1963 Sb., určuje tzv. obvyklou (tržní) cenou. V rámci dědického řízení byl v minulosti vždy vyžadován znalecký posudek zpracovaný podle vyhlášky o oceňování majetku. Díky tomu, že byla zrušena dědická daň pro fyzické osoby, však již není povinný. To však nic nemění na tom, že potřebujete tržní cenu přesně určit. S tím vám nejlépe poradí realitní makléř, na jehož reference se můžete spolehnout.

Ve většině případů pro vás bude dostačující zjednodušený odhad tržní ceny, vycházející z porovnání s aktuálními cenami na trhu s nemovitostmi. Nemusíte tak zbytečně utrácet za znalecký posudek, bohatě stačí se obrátit na spolehlivou realitní kancelář, která se může pochlubit dobrými referencemi a stovkami spokojených zákazníků. Jediné, co budete potřebovat, jsou všechny potřebné podklady, které máte, včetně fotografií nemovitostí. Pro určení tržní ceny postačí alespoň jeden z těchto dokumentů:

  • výpis z katastru nemovitostí

  • nájemní smlouva či evidenční list

  • kupní smlouva

  • starý znalecký posudek

Realitní kancelář s kvalitními referencemi vyřeší celý prodej za vás

Prodej bytu v rámci dědického řízení řešil také Tomáš Kozdas a kontaktoval PATREAL, naši realitní kancelář. V té době ještě netušil, že určení tržní ceny nemovitosti je pro nás naprosto běžnou službou, kterou mu můžeme poskytnout zdarma. Tím však servis, který jsme mu nakonec zajistili, ani zdaleka neskončil.

Realitní kancelář s kvalitními referencemi vám vyjde vždy vstříc

Prodej nemovitosti odhadem tržní ceny pouze začíná. Pokud chcete svůj nově nabytý dům nebo byt rovnou prodat, realitní makléř vám rád poradí a pomůže. Tomáš Kozdas se po vyhotovení odhadu v rámci dědického řízení proto rovnou obrátil na naši makléřku Ing. Pavlínu Hojeckou a jejich velmi příjemná spolupráce mohla pokračovat. Další jednání s makléřkou Tomáš Kozdas velmi ocenil:

“Paní makléřka Hojecká s námi po celou dobu komunikovala a podávala nám velmi cenné informace. K jejímu výkonu jednoduše není co vytknout.”

 

Po vyhotovení odhadu tržní ceny nemovitosti pana Kozdase jsme oslovili vhodné zájemce o danou nemovitost a poskytli profesionální právní servis - jak při převodu nemovitosti, tak finančních prostředků. Klient, který na počátku chtěl jen odhad ceny, nakonec z naší realitní kanceláře odcházel s prodaným bytem a poskytl nám velmi přínosnou referenci.

“Spolupráce s RK PATREAL byla výborná od prvního okamžiku, kdy jsem společnost kontaktoval. V rámci dědického řízení nám byl bez problémů vyhotoven odhad tržní ceny bytu pro notářské usnesení. Jen díky kvalitní práci realitní kanceláře celý prodej proběhl naprosto v pořádku.”