Svěřit prodej jedné nebo více realitkám? Rozhodujte se podle referencí

Svěřit prodej jedné nebo více realitkám? Rozhodujte se podle referencíKdyž se někdo snaží už delší dobu prodat svou nemovitost a stále se nedaří, nejspíš ho napadne oslovit realitní kancelář. Proč se ale spokojit jen s jednou, když je možné začít spolupráci hned s několika? Na první pohled to přináší jen výhody - pokryjete víc informačních kanálů a větší počet makléřů osloví více potenciálních zájemců. S trochou štěstí se i prodej výrazně urychlí. S větším počtem zainteresovaných realitek však přichází mnohá úskalí, která si většina klientů ani neuvědomuje. Manželé Gelnarovi také netušili, zda se obrátit pouze na jednu nebo rovnou více realitních kanceláří.

Chcete využít více realitek? Má to své výhody, ale…

Pokud vás prodej nemovitosti už unavuje a chcete ho co nejvíce urychlit, můžete se obrátit na více realitních kanceláří. V ideálním případě se už možná brzy budete radovat z úspěšné transakce, také si ji ale můžete pěkně zkomplikovat. Můžete se mimo jiné potýkat s:

  • rozdílnými informacemi poskytovanými rozdílnými makléři - v honbě za prodejem se mohou rozcházet při popisu parametrů nemovitosti. Nejde jen o velikost objektu, rozdílná může být i komunikovaná cena. Otázky případných zájemců se tak mohou hned množit. Proč jedna realitka nabízí byt levněji? Proč je v téhle nabídce dům s větší rozlohou a v druhé zase s menší? Spolu s počtem dotazů se bude zvyšovat i nedůvěra ze strany zájemců o vaši nemovitost.

  • dojmem toho, že vaši nemovitost nikdo nechce. Možná to zní jako pověra nebo paranoia, ale v momentě, kdy na známějších webech bude nemovitost figurovat hned několikrát, navíc klidně za různé ceny, nebudete působit zrovna seriózně. Potenciální kupci spíš dojdou k názoru, že se marně snažíte prodat nemovitost, která skrývá pár problémů.

  • problémy při splácení rezervací. Když dva zájemci u dvou RK splatí rezervaci, rozhodnout se však můžete jen pro jednoho. S druhým se možná domluvíte a omluvíte se mu, v horším případě na vás taky může podat žalobu a chtít náhradu škody.

Realitce s kvalitními referencemi můžete svěřit exkluzivní zastoupení

Prodej bez komplikací vám zajistí spolupráce s prověřenou realitní kanceláří, jejímž makléřům můžete věřit. Když vsadíte na zkušenost a spolehlivost, nebudete se muset bát zbytečných komplikací. Každá dobrá realitní kancelář sice bude pravděpodobně požadovat uzavření výhradní smlouvy na prodej nebo pronájem Vaší nemovitosti. Taková kancelář Vás ovšem nebude nutit pod různými záminkami uzavírat danou smlouvu na nesmyslně dlouhou dobu. Pokud si chce udržet stálé a spokojené klienty, je přímo v jejím zájmu, aby prodej vaší nemovitosti provedli rychle a bez průtahů. Jedině tak bude moct také sbírat pozitivní reference, kterými se vy následně můžete řídit.

Při rozhodování, zda využít jednu nebo více realitních kanceláři pro prodej nemovitosti, se můžete přiklonit k oběma stranám, manželé Gelnarovi však nyní už mají jasno. Exkluzivní smlouvu uzavřeli s brněnskou realitní kanceláří PATREAL a s prací jejích makléřů byli velmi spokojeni.