Reference

Reference

Reference od klientů: Společné jmění manželů se v krajním případě ruší až dražbou

Rozvod manželství s sebou obvykle přináší také rozdělení společného majetku, ke kterému se řadí i nemovitost či nemovitosti, které manželé společně užívali. V některých případech vyvstávají otázky, zda je nutné konkrétní nemovitost ke společnému jmění přiřadit nebo..

více »

Reference

Reference od klientů: Prodej nemovitosti, na které vázne zástavní právo, není nemožný

Nezřídka se stává, že jsou majitelé nemovitosti donuceni k prodeji objektu, na kterém stále vázne zástavní právo banky nebo jiného subjektu. Monika Jedličková, klientka realitní kanceláře PATREAL potřebovala v této oblasti také poradit: "Půjčila jsem si 200 000 Kč a..

více »

Reference

Reference od klientů: Je potřeba při prodeji energetický průkaz?

Když se rozhodnete prodat nemovitost, měli byste vše do posledního detailu promyslet. V dnešní době se ale může snadno stát, že se v přemíře papírování a smluv ztratíte a zapomenete na něco, o čem jste ani nevěděli, že máte řešit. Příkladem může zařízení energetického..

více »

Reference

Reference od klientů: Jak prodat nemovitost na cizím pozemku

Prodej chaty v dnešní době není nijak náročný. Stačí se poptat na reference, vybrat tu nejvhodnější realitku a ve spolupráci s makléři zprostředkovat transakci. V krátkém čase a prakticky bez práce se budete moct radovat z nemovitosti prodané za nejvyšší možnou cenu...

více »

Reference

Reference od klientů: Realitka vás zachrání od exekucí

Normální den realitního makléře si většina lidí asi dokáže představit. Vyráží na schůzky, chystá prohlídky a dohlíží na sepisování smluv. Zkrátka dělá vše pro to, aby svým klientům zprostředkoval co nejvhodnější bydlení v co nejkratším čase. Někdy se však do jeho..

více »

Reference

Reference klientů: Změnili jste příjmení? Pomůžeme vám zpracovat dodatek ke smlouvě

Spolupráce s realitní kanceláří není jen zařízení hladkého průběhu prodeje nebo nákupu nemovitosti. V důsledku jde samozřejmě o to, aby si kupující s prodávajícím potřásli rukou na znamení úspěšného uzavření smlouvy. Základním kamenem takové spolupráce je však kvalitní..

více »

Reference

Reference klientů: Jak nepřijít o rezervační poplatek

Když se chce realitní kancelář ujistit, že kupující má o nemovitost vážný zájem, vystaví mu rezervační smlouvu, se kterou se pojí také rezervační poplatek. Poté, co transakce úspěšně proběhne, záloha se odečte z celkové ceny nemovitosti. Taková je běžná praxe, která se..

více »

Reference

Reference klientů: Jak prodat nemovitost bez přístupové cesty

Pokud jste vlastníkem nemovitosti, ke které nevede žádná cesta z veřejné komunikace, nelze ji jen tak prodat. Podle české legislativy ke každému pozemku musí být zajištěna přístupová cesta. Jestliže však jediný přístup vede přes pozemek jiného vlastníka, budete se s..

více »

Reference

Reference klientů: Jak se zbavit neplatících nájemníků

Role pronajímatele někdy může být dost nevděčná - stačí nepříjemný nájemník a z jednoduchého měsíčního výdělku se snadno může stát noční můra. Potýkat se s neplatiči, kteří nedbají na podmínky smlouvy, zabere spoustu času a energie - své by o tom mohla říct i paní..

více »

Reference

Reference klientů: Nabývací titul a kdy je potřeba ho předložit

V poslední fázi prodeje bytu většinou obě strany nechtějí řešit komplikace. Kupující už složil kauci na rezervaci a těší se do nového bydlení. Prodávající zase čeká na vyšší částku na účtě a nepočítá s tím, že by po něm makléř mohl chtít jeho původní kupní smlouvu...

více »