Reference

Reference

Reference od klientů: Nabývací titul a kdy je potřeba ho předložit

V poslední fázi prodeje bytu většinou obě strany nechtějí řešit komplikace. Kupující už složil kauci na rezervaci a těší se do nového bydlení. Prodávající zase čeká na vyšší částku na účtě a nepočítá s tím, že by po něm makléř mohl chtít jeho původní kupní smlouvu...

více »

Reference

Vzniká svatbou nárok na polovinu nemovitosti? Nechte si poradit od realitky se stovkami referencí

Žijeme v době, kdy jsou čím dál populárnější předmanželské smlouvy. Než si pár řekne své ano, často se zamýšlí nad tím, jak se bude řešit jejich společné jmění. Netuší, zda polovinu nemovitosti nabyté před svazkem automaticky získá i jejich protějšek, nebo zda mu..

více »

Reference

Jak nenaletět neseriózním makléřům? Spolehněte se na kvalitní reference

Každý si realitního makléře představí prakticky stejně. Samé úsměvy, uhlazené chování i oblečení a jediný cíl - prodat nemovitost, ideálně za nejvyšší cenu a o to větší provizi. Při honbě za výdělkem však mohou snadno zapomenout na to nejdůležitější - spokojenost a..

více »

Reference

Reference klientů PATREAL: Když musí nájemci platit za běžné opravy

Možná tu situaci znáte. Nastěhujete se do nového bydlení a v kuchyni už jsou nainstalované spotřebiče. Pokud už v bytě máte ledničku, pračku nebo sporák přímo od majitele, ušetříte značné výdaje. Často zastaralé spotřebiče však mohou být náchylné k poruchám. Pak..

více »

Reference

Spolehněte se na reference: S prodejem zděděné nemovitosti vám poradí zkušená realitka

Jakmile v rámci dědického řízení zdědíte nemovitost spolu s dalšími pozůstalými, můžete očekávat plno komplikovaných situací. Bude potřeba zkoordinovat nejenom komunikaci s ostatními spolumajiteli, ale také směr, kterým se budete s nově nabytou nemovitostí budete chtít..

více »

Reference

Svěřit prodej jedné nebo více realitkám? Rozhodujte se podle referencí

Když se někdo snaží už delší dobu prodat svou nemovitost a stále se nedaří, nejspíš ho napadne oslovit realitní kancelář. Proč se ale spokojit jen s jednou, když je možné začít spolupráci hned s několika? Na první pohled to přináší jen výhody - pokryjete víc..

více »

Reference

Daň z nabytí nemovitosti platí obvykle kupující

V nedávné době se novelizovaly zákony týkající se placení daní, které postihují převody nemovitostí. Například rodina Matějkových si při nákupu nemovitosti nebyla jistá, kdo má daň platit. "Zajímalo by nás, jak je to v současnosti s daní z nabytí nemovitostí. Rádi..

více »

Reference

Chcete hypotéku? Zákaz zcizení a zatížení vám může zkomplikovat život

Podle nového občanského zákoníku se v hypotečních nebo zástavních smlouvách může objevit zákaz zcizení či zatížení. Bankám umožňuje na konci fixačního období výrazně ztížit či dokonce úplně zastavit možnost výhodnějšího refinancování. Chcete po uplynutí doby fixace..

více »

Reference

Běžné opotřebení vám ráda vysvětlí realitka s dobrými referencemi

Možná tu situaci znáte - pronajímáte byt, smlouva skončí a nájemník by vám měl předat byt zpět v původním stavu. Při předávání však zjistíte, že se malba na stěnách místy loupe. Ve stejné situaci se ocitl i BcA. Roman Blumaier, který nevěděl, jestli má právo požadovat..

více »

Reference

Problémy se sousedy? Pomůžeme vám je vyřešit

Při koupi nemovitosti byste neměli řešit jen technický stav domu nebo cenu, ale i své budoucí sousedy. Spory s nimi vám mohou přinést plno nepříjemností - od nejmenších naschválů po vážné poškození hodnoty vaší nové nemovitosti. Pěkně ztížit mohou i prodej domu nebo..

více »