Reference

Reference

Reference od klientů: Při prodeji nemovitostí se platí několik daní

Převádění vlastnictví k nemovitostem kontroluje stát prostřednictvím vybírání daní z nabytí nemovitostí. Měli byste však mít na paměti tzv. úplatnost transakce. Jestliže se jedná o bezúplatný převod nemovitosti v rámci darování nebo dědictví, tato daň se neplatí. K..

více »

Reference

Reference od klientů: Prodej poloviny pozemku i bez souhlasu spoluvlastníka

Každá nemovitost může mít i více než jednoho vlastníka, s čímž vyvstávají otázky ohledně možností jejího prodeje. Co však znamená ono spoluvlastnictví? Musí před zamýšleným prodejem své části nemovitosti požádat o dovolení druhého spoluvlastníka? Na tyto otázky vám..

více »

Reference

Reference od klientů: Kauci použije pronajímatel na uhrazení škody

Většina pronajímatelů vyžaduje při uzavření nájemní smlouvy také kauci ve výši jednoho až dvou nájmů. Jedná se tedy o poměrně velkou sumu, kterou pronajímatel často zadržuje i několik let, dokud nedojde ke skončení nájmu. Dobře se pojistí, aby se nájemné platilo včas a..

více »

Reference

Reference od klientů: Kácení stromů na pozemku rezervovanému k prodeji

Proces prodeje nemovitosti se může někdy táhnout i dlouhé měsíce. Jelikož se jedná většinou o převod velké sumy peněz, chce mít kupující jistotu, že nekupuje takzvaně zajíce v pytli. Nemovitost si tedy chce důkladně prohlédnout, aby mohl odhalit případné vady nebo jiné..

více »

Reference

Reference od klientů: Předkupní právo k nemovitosti se uplatňuje po skončení dědického řízení

Nemovitosti se mohou někdy stát kamenem úrazu v mnoha rodinách kvůli rozdělování majetku při vypořádání dědictví. Potomci zesnulého mohou mít někdy na další osud nemovitosti různý názor. Jedna strana potřebuje získat finanční prostředky okamžitě a touží po rychlém..

více »

Reference

Reference od klientů: Znalecký posudek na prodejní cenu garáže od roku 2014 není potřeba

Při prodávání nemovitosti se vždy musí zaplatit státu tzv. daň z nabytí nemovitosti. Stát tak těží z přesunu majetků mezi soukromníky. Finanční úřad se při výběru této daně může držet skutečné kupní ceny nemovitosti nebo požaduje vypracování znaleckého posudku na..

více »

Reference

Reference od klientů: V případě nespokojenosti s bytem se může zvolit odstoupení od smlouvy

Když si začnete zařizovat nové bydlení přesně podle představ, samozřejmě už máte podepsanou nájemní smlouvu. Po pár dnech však zjistíte, že hluk z ulice je příliš velký nebo jste v odlehlém koutě přehlédli počínající plíseň. Smlouva už je dávno podepsaná, ale bydlení..

více »

Reference

Reference od klientů: Společné jmění manželů se v krajním případě ruší až dražbou

Rozvod manželství s sebou obvykle přináší také rozdělení společného majetku, ke kterému se řadí i nemovitost či nemovitosti, které manželé společně užívali. V některých případech vyvstávají otázky, zda je nutné konkrétní nemovitost ke společnému jmění přiřadit nebo..

více »

Reference

Reference od klientů: Prodej nemovitosti, na které vázne zástavní právo, není nemožný

Nezřídka se stává, že jsou majitelé nemovitosti donuceni k prodeji objektu, na kterém stále vázne zástavní právo banky nebo jiného subjektu. Monika Jedličková, klientka realitní kanceláře PATREAL potřebovala v této oblasti také poradit: "Půjčila jsem si 200 000 Kč a..

více »

Reference

Reference od klientů: Je potřeba při prodeji energetický průkaz?

Když se rozhodnete prodat nemovitost, měli byste vše do posledního detailu promyslet. V dnešní době se ale může snadno stát, že se v přemíře papírování a smluv ztratíte a zapomenete na něco, o čem jste ani nevěděli, že máte řešit. Příkladem může zařízení energetického..

více »