Reference

Reference

Jak vybavit byt k pronájmu

Pořídili jste si byt jako investici a chcete jej pronajímat? Máme pro vás pár tipů, na co se zaměřit, aby byt oslovil co nejvíce potenciálních zájemců, ale také aby vám výbava vydržela dlouhé roky. Pojďme si to shrnout.

více »

Reference

Reference PATREAL: Jak vybrat spolehlivou realitní kancelář nejenom v Brně?

Otázkou, zda zvolit pouze jednu realitní kancelář, která bude mít výlučné právo na prodej nemovitosti nebo oslovit několik realitních kanceláří, které mohou najít širší spektrum potenciálních kupujících, si klade mnoho prodávajících nemovitosti. Dle referencí klientů..

více »

Reference

Reference PATREAL: Plná moc pro prodej domu musí být písemná

Starost o prodej domu můžete svěřit někomu blízkému nebo přímo realitní kanceláři. V případě, že bude prodej zařizovat někdo z vašich blízkých či kamarád, musíte mu vystavit písemnou plnou moc, kterou necháte úředně ověřit. Pokud se rozhodnete pro realitní kancelář,..

více »

Reference

Reference PATREAL: Převod družstevního podílu nebo prodej družstevního bytu?

Rozlišování mezi převodem družstevního podílu a prodejem družstevního bytu není na místě, jelikož se jedná o totéž. Družstevní byt je specifický tím, že jeho vlastníkem není nikdy ten, kdo v bytě bydlí, ale bytové družstvo. Členové družstva mají své podíly v družstvu..

více »

Reference

Reference PATREAL: Jak trvalý pobyt nájemníka omezí prodej bytu nebo jeho další nájem?

Problematika trvalých pobytů trápí nejednoho vlastníka nemovitosti, který se rozhodl byt nebo dům dále pronajímat. „Vlastním byt a chci ho pronajmout. Nový nájemník si však v mém bytě chce zřídit trvalý pobyt a to se mi nelíbí,“ zaznívá v mnoha dotazech na realitní..

více »

Reference

Reference PATREAL: Daň z příjmu při prodeji nemovitosti – kdy se platí a kdy ne?

Nemovitosti se většinou prodávají za vysoké částky, které se běžně na vašich účtech nepohybují. Nicméně někteří se nákupem a prodejem nemovitostí živí. Koupenou nemovitost například zhodnotí rekonstrukcí a poté ji prodají za mnohem vyšší cenu. V těchto případech tvoří..

více »

Reference

Reference PATREAL: Prodej nemovitosti se zástavním právem

Není výjimkou, že si lidé na nákup nemovitosti vezmou hypotéku, úvěr nebo si jen půjčí peníze u nebankovní instituce. Zároveň se také stává běžně, že si jejich věřitelé vymíní, aby na kupované nemovitosti vznikla v jejich prospěch zástava. Věřitelé si tím zajišťují, že..

více »

Reference

Reference PATREAL: Nabývací titul k nemovitosti může vidět kdokoliv

Nabývacím titulem se rozumí právní dokument, na základě kterého přešlo vlastnické právo na nového majitele. Nejčastěji se jedná o kupní smlouvu, ve které je uvedená kupní cena i informace o prodávajícím a kupujícím. Nabývací titul se ukládá na katastru nemovitostí a..

více »

Reference

Reference PATREAL: Drobné opravy v nájemním bytě hradí nájemník

Často se stává, že se při bydlení v bytě něco pokazí, opotřebí tak, že je nutná výměna nebo jen přestane fungovat. Výměna prasklé žárovky spadá jasně k povinnostem nájemce, ale jak určit, kdo má hradit dražší opravy? Realitní makléři společnosti PATREAL se setkávají u..

více »

Reference

Reference PATREAL: Vystěhování věcí při koupi nemovitosti v insolvenci

Jedním ze způsobů koupě nemovitosti je také veřejná dražba, kterou pořádá insolvenční správce či exekutor, a to v případě, že se vlastník nemovitosti dostane do finančních potíží. Přítomnost insolvenčního správce při koupi svědčí o tom, že majitel nemovitosti má mnoho..

více »