Reference klientů: Změnili jste příjmení? Pomůžeme vám zpracovat dodatek ke smlouvě

Reference klientů: Změnili jste příjmení? Pomůžeme vám zpracovat dodatek ke smlouvěSpolupráce s realitní kanceláří není jen zařízení hladkého průběhu prodeje nebo nákupu nemovitosti. V důsledku jde samozřejmě o to, aby si kupující s prodávajícím potřásli rukou na znamení úspěšného uzavření smlouvy. Základním kamenem takové spolupráce je však kvalitní komunikace s makléřem, který za vás poté bude schopen řešit i ty nejmenší detaily, jako je třeba zpracování dodatku do smlouvy v případě změny příjmení.

Změna příjmení nemění podmínky smlouvy

Paní Hrabánková byla původně klientkou konkurenční realitní kanceláře. Po svatbě si nechala změnit příjmení. Uvědomila si, že smlouvu s ní uzavřela ještě za svobodna, tedy s rodným jménem. Netušila však, zda tato zdánlivě drobná úprava může ovlivnit platnost smlouvy. Pracovníci u konkurence jí nebyli schopni adekvátně otázku zodpovědět. Poptala se proto svých známých na reference a na základě nich se stejným dotazem kontaktovala i nás, RK PATREAL.

Odpověď je přitom rámcově snadná: Platnost smlouvy se nijak nemění, přestože byla uzavřena s jiným příjmením. Stále se jedná o stejnou osobu - paní Hrabánkovou.

Pro realitky, banky nebo úřady ani nejspíš nebude muset zpracovávat dodatek ke smlouvě - většinou mají k dispozici software, který rodinný stav a změny s ním souvislé eviduje a následně aktualizuje. Ve většině případů tak paní Hrabánková nebude muset nic řešit a smlouva poběží podle schválených podmínek. Pokud však uzavřela například smlouvu nájemní s rodným příjmením, s nejvyšší pravděpodobností bude nutný dodatek.

Proč je potřeba zpracovat dodatek

Pokud paní Hrabánková uzavřela smlouvu se soukromým pronajímatelem, nemůže úplně počítat s tím, že sám změnu jejího příjmení zaregistruje. Měla by mu proto zavčas sdělit veškeré úpravy, aby měl úplné informace. V takové chvíli je nejlepší se znovu obrátit na realitku, která za ní vyřeší zpracování dodatku do nájemní smlouvy. Nebude muset ztrácet čas s formalitami, které mnohem rychleji vyřeší zkušený makléř. Odkomunikuje změny ve smlouvě a postará se o to, aby vše proběhlo v konvencích české legislativy.

Makléře je nejlepší vybrat podle kvalitních referencí

Pokud vždy chcete mít jistotu profesionality a lidského přístup ze strany realitní kanceláře, měli byste se, jako paní Hrabánková, spolehnout na pozitivní reference. Poté, co jí skončila smlouva u konkurenční realitky, obrátila se rovnou na PATREAL, kde jí makléři v momentě nejistoty vyšli vstříc. Dnes je tak jednou z mnoha našich spokojených klientek, se kterými je radost spolupracovat.