Dobrou návaznost při koupi domu nebo bytu vám zaručí jedině realitní kancelář s kvalitními referencemi

Dobrou návaznost při koupi domu nebo bytu vám zaručí jedině realitní kancelář s kvalitními referencemiZalíbil se vám nový byt nebo dům, už se těšíte na stěhování a náhle zjistíte, že ve vašem vysněném bydlení stále někdo bydlí. V takové chvíli však není důvod se stresovat. Nejde o nic neobvyklého. Majitelé pochopitelně svou nemovitost prodávají už v momentě, kdy si pro sebe teprve nové bydlení hledají. Není se tak čeho bát, jen je potřeba si pohlídat dobrou návaznost dalšího bydlení pro majitele nebo majitelku. S tím vám ochotně pomůže PATREAL, realitní kancelář, na jejíž reference se můžete spolehnout. Stejným postupem se řídila také Hana Konečná, která měla zájem o byt na Mandloňové ulici v Brně Medlánkách.

Jak má fungovat správná návaznost

Majitelé nemovitostí někdy chtějí ušetřit náklady a shání menší byt nebo naopak hledají větší bydlení pro založení rodiny. V obou případech je pro ně financování úvěrem zbytečné - peníze získají prodejem své stávající nemovitosti. Aby však celý prodej a následný nákup proběhl v naprostém pořádku, měli byste přísně dbát na dobrou návaznost mezi jejich transakcemi. V té chvíli se rozehrává hra pro tři aktéry: vy jste v roli kupce a poptáváte nemovitost; majitel poptávané nemovitosti hraje dvojroli - vám ji prodává a sám kupuje novou; a majitel nové nemovitosti je zase prodejcem (mnohdy hledá také novou nemovitost pro sebe).

Ideálním začátkem je dokončení prodeje stávající nemovitosti. Pokud majitel bude jen vyhledávat nové bydlení, brzy narazí na rezervační smlouvu a s ní související poplatek. Ten si však pravděpodobně nebude moct dovolit - chce přece novou nemovitost koupit za finance získané prodej staré. V takové chvíli už by s vámi, jakožto zájemci o jeho stávající nemovitosti, měl mít sepsanou smlouvu o smlouvě budoucí na prodej svého současného bytu. Je to přímo v zájmu majitele, aby se mohl co nejjednodušeji přestěhovat z jedné nemovitosti do druhé. 

Při dobré návaznosti se nemáte čeho bát

Když Hana Konečná zjistila, že v jejím vysněném bytu stále někdo bydlí, nevěděla, jak situaci řešit. Uvolnění bytu lze přitom urychlit jednoduše - začněte s majitelem reálně jednat o jeho koupi. Jakmile s vámi bude mít smlouvu budoucí na prodej bytu, může s jistotou splatit rezervační poplatek pro nemovitost, do které se sám bude přesouvat. Je samozřejmě velmi důležité si vždy pohlídat časové termíny stěhování majitele, aby vše dokonale navazovalo.

Pokud chcete mít stoprocentní jistotu, že koupě bytu nebo domu proběhne bez problémů, vždy je nejlepší se obrátit na kvalitní realitní kancelář, která vás celým procesem provede. Hana Konečná nevěděla, jak návaznost při koupi bytu zaručit. Kontaktovala proto PATREAL. Výsledek si nemůže vynachválit, ve svém novém bydlení je spokojená a ráda nám přispěla i krátkou referencí na naši práci:

“Pokud budeme někdy v budoucnu opět potřebovat pomoc ze strany realitních specialistů, nebudeme váhat obrátit se znovu na realitní kancelář PATREAL.”