Reference od klientů: Prodej vodní plochy zrealizují zkušení makléři

Reference od klientů: Prodej vodní plochy zrealizují zkušení makléřiRybníky, vodní nádrže, mokřady nebo také umělé vodní nádrže si můžete zakoupit jako každou jinou nemovitost. Ať už chcete v zimě trénovat na vlastním rybníku bruslení, nebo celý život sníte o chování chutných kaprů, potřebujete vlastnit dostatečně velkou vodní plochu. Vodní plocha na prodej se najde téměř na každé inzertní stránce s nemovitostmi, ale s určením její konkrétní vhodné ceny si nechte poradit od zkušených realitních makléřů společnosti PATREAL.

Cena pozemku se odvíjí od okolního prostředí

Na trhu s nemovitostmi lidé nabízejí všechny druhy pozemků, nevyjímaje vodní plochy. Nicméně občas existují rozpory mezi zapsaným druhem pozemku v katastru nemovitostí a skutečnou situací v krajině. Mnoho vodních ploch vysychá, neudržují se a přestane do nich přitékat voda. Prodávající takový pozemek však stále musí prodávat jako vodní plochu.

Prodej vodní plochy přenechejte zkušeným realitním makléřům

Žádný pozemek není totožný jako jiný a cena bývá významně ovlivněna jeho umístěním. Cenu při prodeji nemovitosti s vodní plochou určuje hned několik faktorů:

Celková rozloha vodní plochy

Velké rybníky často bývají ve správě různých rybářských spolků nebo jiných skupin a k prodeji se nabízí jen zřídka. Zařízené příslušenství, fungující hráz a stavidla zvyšují cenu celého vodního díla. Velké rybníky většinou mohou sloužit k realizaci podnikatelských záměrů v oblasti rekreace nebo chovu ryb a jejich cena bývá vysoká.

Možnost výstavby v okolí

Prodej vodní plochy může také zahrnovat nemovitosti jiných druhů, nejlépe stavebních parcel. Menší rybníček může působit jako vhodný dekorativní prvek zahrady pro milovníky přírody. U těchto pozemků se cena pohybuje velmi individuálně podle konkrétních preferencí kupujících. Vodní plocha na prodej si žádá velmi úzké spektrum kupujících, které může být těžké najít. Realitní makléři PATREAL doporučují s prodejem vyčkat, abyste našli vhodného kupce, který bude ochoten zaplatit vyšší cenu.

Kvalita vody, přítoku a celkový stav vodního díla

Tento faktor výrazně ovlivňuje krajina okolo vodní plochy, která se prodává. Některé nádrže si po celý rok uchovávají dostatek vody, aby se v nich mohly chovat ryby, avšak jiné v létě pravidelně téměř vysychají. O nemovitosti, kterou se chystáte koupit, si zjistěte maximum informací, abyste nebyli následně nemile překvapeni.

Lukrativita místa vodní plochy

Jako pro každý pozemek, i zde platí pravidlo, že dobrá dostupnost a občanská vybavenost zvyšují cenu. Menší vodní plochy v blízkosti větších měst nebo naopak větší rybníky, které přitahují turismus mohou stát i několik desítek tisíc korun za metr čtvereční.

Reference společnosti PATREAL potvrzují individualitu každého prodeje

Ať už se jedná o pozemky v oblasti Praha východ nebo na Jižní Moravě, není jednoduché provést přesný odhad kupní ceny. „Rozpětí cen může být značné, tak jako je rozdíl mezi pozemky označenými jako vodní plochy,“ uvedla realitní makléřka společnosti PATREAL Markéta Otová. Nejlépe vám stanoví cenu vodní plochy zkušený realitní makléř, který zná konkrétní oblast.