Reference od klientů: Dražba nemovitostí se podobá koupi na trhu

Reference od klientů: Dražba nemovitostí se podobá koupi na trhuAť už se jedná o nákup nemovitosti přímo od vlastníka nebo dražbu na základě znaleckého posudku, měl by si kupující vždy ověřit všechny důležité podrobnosti. Cenu v dražbě určuje odborník, který pečlivě zhodnotí stav nemovitosti i lokalitu. Může se stát, že se v dražbě nemovitostí nabízí budova za nepoměrně nízkou cenu, což by mělo vyvolat obezřetnost. Pravděpodobně má tato nemovitost nějaký „háček“ – ať už se jedná o špatnou statiku, špatnou přístupnost nebo nepříjemné sousedy.

Realitní agenti PATREAL doporučují obezřetnost při koupi skrze dražbu

Investice do nemovitosti může přinést velký zisk, ale stejně tak způsobit mnoho problémů na několik desítek let. Makléři z RK PATREAL se už setkali s případem nákupu nemovitosti, která neměla přístupovou cestu. Jelikož se jednalo o koupi prostřednictvím dražby, o neexistenci cesty se klientka dozvěděla až po dvou letech od samotné koupě. Původní vlastník se nevystěhoval, vše schválně protahoval a odmítal do nemovitosti kohokoliv pustit. „V takových případech pečlivě zkontrolujte veškerou dokumentaci, která se přikládá ke znaleckému posudku,“ doporučila Jaroslava Wiszová z realitní kanceláře PATREAL.

Exekutor nemá povinnost při dražbě nemovitostí spolupracovat s kupci

Veškerá iniciativa ve zjišťování informací se klade na kupující. Hlavní položku jistě tvoří samotná vyvolávací cena, která poskytuje jistou indicii. Tuto cenu porovnejte s ostatními tržními cenami ve stejné oblasti, abyste zjistili skutečnou situaci co nejpřesněji. „Cena stanovená ve znaleckém posudku by jistě měla reflektovat skutečnost, že k nemovitosti není přístup po vlastní či obecní komunikaci,“ doplnila svůj komentář Jaroslava Wiszová. Pokud jste se rozhodli koupit nemovitost v dražbě, můžete kontaktovat realitní kancelář PATREAL , která vám pomůže správně zhodnotit tuto investici. Nicméně nákup domů či bytů v dražbě může být během na dlouhou trať, jelikož většinou se původní vlastníci nechtějí svého bydlení snadno vzdát. Dražba pro ně bývá posledním řešením těžké životní situace.

Přístup si dohodněte se sousedy nebo prostřednictvím soudu, říkají reference klientů

Tuto komplikovanou situaci vám může pomoci vyřešit kvalitní realitní kancelář PATREAL. Její pracovníci díky dlouholetým zkušenostem ví, že každá nemovitost musí ze zákona mít vlastní přístup. Pokud reálně není možné pozemek připojit k obecní komunikaci, musí se zřídit tzv. služebnost cesty. Tento pojem v sobě zahrnuje oprávnění pro vlastníka nemovitosti ke vstupu na okolní pozemky za účelem přístupu ke své nemovitosti. Toto právo se zapíše do katastru nemovitostí i na základě dohody mezi vlastníkem nemovitosti a vlastníky okolních nemovitostí. Jestliže dohoda není možná, nařídí zřízení této cesty přímo soud.