S koupí chaty na úvěr vám nejlépe poradí realitní kancelář s kvalitními referencemi

S koupí chaty na úvěr vám nejlépe poradí realitní kancelář s kvalitními referencemiVždy jste chtěli chatu nebo chalupu daleko za od ruchu velkoměsta? Místo odpočinku, kam byste jednou mohli přestěhovat natrvalo? Sen si můžete snadno splnit a nebudete potřebovat statisícové úspory. Naše realitní kancelář vám pomůže najít chatu, ve které budete chtít strávit zbytek života. Financovat ji můžete klidně na úvěr, stejně jako Rajmund Trendovič, majitel nové chaty v Herolticích u Tišnova.

Koupit chatu z hypotéky je už naprosto běžné

Pryč jsou doby, kdy jste na chatu museli šetřit celý život. Získat hypotéku či hotovostní úvěr na koupi rekreační nemovitosti je dnes naprosto běžné a mezi českými chataři také velmi oblíbené. Musíte však pokaždé počítat, že banka bude při půjčování peněz na vaši chatu trochu opatrnější než u jiných nemovitostí.

Pokud znáte dlouholeté hypotéky na domy nebo byty, u chaty s nimi počítat nemůžete. Zatímco byt podle českých bank můžete klidně splácet dvacet nebo třicet let, chalupu sbitou z prken jen těžko.

Kdy můžete žádat o hypotéku na svou chatu? Poradí vám makléři s kvalitními referencemi

Hypoteční úvěr je pravděpodobně nejběžnější typ úvěru, o který můžete u banky zažádat. Pro financování chaty nebo chalupy je zároveň nejvýhodnější. Abyste o něj mohli zažádat, musíte splnit základní podmínky:

  • završení věku 18 let
  • prokazatelně dostatečné měsíční příjmy pro splácení hypotéky
  • dostatečnou zástavu - nejčastěji se jako zástava používá přímo kupovaná nemovitost. Pokud však její odhadní cena neodpovídá tržní ceně, bude banka vyžadovat do zástavy jinou nemovitost nebo v případě nižších úvěrů může vyžadovat ručitele.

Reference spokojených klientů potvrzují, že je ideální mít chatu jako trvalé bydliště

Délka splácení není jediným úskalím koupě chalupy na úvěr. Většina bank na rekreační objekty půjčuje jen 70 až 80 procent odhadní ceny nemovitosti. Výhodnějších podmínek můžete dosáhnout, pokud si na adresu chaty či chalupy převedete trvalé bydliště. Kdybyste chatu pořídili jako objekt k budoucímu trvalému bydlení, s nejvyšší pravděpodobností by se vám mohla otevřít cesta k úvěru ve výši 100 procent odhadní ceny. Nejdříve se však musíte samozřejmě ujistit, zda vůbec vůbec bude úvěr schválen. Při jeho schvalování hraje velkou roli:

  • snadná přístupnost z obecní komunikace
  • zda chata stojí v záplavové oblasti
  • jasné majetkové vztahy k pozemkům
  • přidělení evidenčního čísla/popisného čísla, které zároveň budete stejně posléze potřebovat, pokud si z chaty budete chtít udělat trvalé bydliště

Výhod trvalého bydliště na chatě chtěl využít Rajmund Trendovič, který se už v minulosti rozhodl dát na naše pozitivní reference a znovu kontaktoval naši realitní kancelář PATREAL. Svěřil nám úkol najít mu chatu, kterou chtěl financovat hypotečním úvěrem. Hledání ideální nemovitosti přesně podle přání klienta však je pro nás jen začátkem cesty, kterou s ním rádi podnikneme. Poradili jsme mu také s financováním a následně sehnali dokonale dostupnou chatu v Herolticích u Tišnova, kterou rád v každou volnou chvíli využívá.