Reference od klientů: Soukromé právní služby mohou vše zdržet

Reference od klientů: Soukromé právní služby mohou vše zdržetPřevádění vlastnictví k nemovitostem se většinou neobejde bez složitých smluv a další komunikace se státními úřady. Kvalitní realitní kancelář disponuje pracovníky, kteří jsou vzdělaní v oboru právo a dokážou všechny smlouvy připravit přesně podle právní úpravy. Pokud však chcete nestrannou kontrolu od soukromých advokátů, musíte tyto služby hradit vlastními prostředky.

Kontrola kupní smlouvy patří mezi základní právní služby

Mezi běžnou pracovní náplň advokátů také patří kontrola jakýchkoliv smluv, které se chystá jejich klient uzavřít. Povinností právníka je zhodnotit veškeré zákonné náležitosti, správné označení stran smlouvy i samotné nemovitosti, aby se jeho klient vyhnul nejlépe všem eventuálním sporům, které by mohly v souvislostí s uzavřením nemovitosti vyvstat. Kvalitní smlouva může mít i několik desítek stran a obsahuje různé druhy smluvních pokut, prohlášení stran o vážnosti své vůle nebo také ujištění o neexistenci dalších práv, které se vážou k nemovitosti.

Kupní smlouva na nemovitost může být velmi komplikovaná, říkají reference klientů

Přestože si kupující i prodávající dohodli smlouvu prostřednictvím realitní kanceláře, každý z nich si najal i soukromého advokáta. „Měsíc se dohadoval můj právník s touto právničkou o tom, co znamená Kupní smlouva a mě to stálo nemalou částku,“ řekla jedna z klientek poradny realitní kanceláře PATREAL. Při nákupu nemovitosti máte právo na veškerou podporu ze strany realitní kanceláře, ale nikdo nedokáže zabránit tomu, abyste vyhledali také pomoc nezávislého odborníka. Odměnu, kterou mu zaplatíte, si však pečlivě dohodněte předem.

Právní služby, které poskytuje realitní kancelář, bývají zahrnuty v realizačním poplatku

Realitní makléři společnosti PATREAL se snaží svým zákazníkům poskytnout maximální podporu v oblasti právnické problematiky. „Dosažení konsensu při koupi nemovitosti je někdy složitý proces,“ potvrdila realitní makléřka. Důvěra klientů ve schopnosti realitní kanceláře bývá pro transakci zásadní, avšak důkladnost při uzavírání smlouvy o koupě nemovitosti nemůže nikdy uškodit. Nebojte se proto pracovníků realitní kanceláře na cokoliv zeptat - rádi vám zodpoví jakékoliv dotazy týkající se smluvních podmínek.

Existuje několik způsobů, jak dohodnout platbu za externí právní služby

Standardně se právní služby účtují hodinově, což může při průtazích z druhé strany vyústit v nemalé částky za právní konzultaci. Nicméně existuje možnost dohody na paušální částce za zvládnutí celé operace. Tuto dohodu vám mohou pomoci sjednat také realitní makléři ze společnosti PATREAL . Mají předjednané externí advokáty, na které se jejich klient může obrátit. Jelikož se jedná o velmi zásadní obchod, který pravděpodobně významně ovlivní váš život, nebojte se zeptat na nezávislou kontrolu připravené smlouvy. Profesionální realitní makléř by vám neměl bránit, a naopak vám doporučí konkrétního odborníka. Znakem dobré realitní kanceláře je možnost otevřené komunikace a vstřícnost k jednotlivým klientům.