Reference na financování koupě nemovitosti: Poradíme vám, jaký úvěr využít

Reference na financování koupě nemovitosti: Poradíme vám, jaký úvěr využítExistuje mnoho způsobů, jak financovat koupi nové nemovitosti. Lidé samozřejmě mohou využít své těžce našetřené úspory, k tomu se však uchylují jen málokdy. Nemají k tomu důvod - v dnešní době je velmi výhodné kupovat nemovitost s pomocí úvěru. Ať už jde o hypotéku nebo úvěr ze stavebního spoření, málokdo přesně ví, který způsob bude právě pro ně ten nejvhodnější. S financováním vám však nemusí radit jen banky nebo spořitelny. Spolehnout se můžete také na realitní kancelář se stovkami kvalitních referencí z oblasti prodeje bytů i domů.

Výhody a nevýhody hypotéky

Hypotéky jsou v České republice velmi oblíbené hlavně díky nízkým úrokům pro vyšší úvěry - novostavby i dražší rekonstrukce. Její specifika jsou následující:

  • Hypotéka je dlouhodobý úvěr, jehož splacení si banky zajišťují zástavním právem k nemovitosti
  • Banky hypoteční úvěr standardně poskytují do 85 procent tržní hodnoty zastavené nemovitosti. Pokud byste měli zájem o celých 100 procent, je třeba do zástavy dát další nemovitost
  • Hypotéky mohou být dlouhodobé i krátkodobé, obvykle se splácí od pěti do třiceti let
  • výše splátek se ve většině případů v průběhu hypotéky nemění. I tak se však můžete setkat se splátkami progresivními (jejich výše stoupá) a regresivními (jejich výše klesá)
  • S hypotékou souvisejí dodatečné výdaje - poplatky za vedení úvěrového účtu a poplatek za vyřízení hypotéky

Úvěr ze stavebního spoření

Po skončení stavebního spoření může jeho vkladatel žádat o úvěr ze stavebního spoření. Vyznačuje se nízkými a pevnými úrokovými sazbami po celou dobu splácení. U půjček do půl milionu korun navíc stavební spořitelny nevyžadují žádnou zástavu nemovitostí. V případě menšího se tak spíše vyplatí úvěr ze spoření, u větších zase nízké úroky hypoték.

Financování bytu, který už je v zástavě u jiné banky

Pro financování úvěrem ze stavebního spoření se rozhodla také V. Hegrová. Musela však řešit komplikaci - její budoucí byt už byl použit jako zástava pro jinou banku. Netušila tak, zda může úvěr využít. Naštěstí se už na začátku rozhodla řešit celou koupi nemovitosti s naší realitní kanceláří. Rádi jsme jí proto poradili.

Koupi bytu, který je zároveň zástavou, je opravdu možné finančně vyřešit za pomoci stavebního spoření. Je však nutné brát ohled na požadavky banky, ve prospěch které bylo zřízeno zástavní právo na nemovitost. Požadavky mohou být různé - pokud například chcete využít stejnou zástavu u jiné finanční instituce (stavební spořitelny), budete s nejvyšší pravděpodobností potřebovat souhlas banky. Pokud všechny požadavky splníte, nic vám nebrání úspěšně uzavřít žádost o úvěr a dokončit koupi nemovitosti.

Jestli si samozřejmě nebudete s čímkoliv jistí, neváhejte se obrátit na realitní kancelář, která s vámi veškeré detaily koupě probere. Ve výsledku tak budete určitě stejně spokojení jako V. Hegrová, která se zařadila mezi naše spokojené zákazníky a poskytla nám velmi příjemnou referenci:

“Spolupráce s paní makléřkou Otovou byla skvělá. Ve všem, v čem jsem si nebyla jistá, mi pomohla, poradila a vše vysvětlila. Myslím, že svou práci dělá skvěle, byla jsem s ní velmi spokojena.”