Reference PATREAL: Jak vybrat spolehlivou realitní kancelář nejenom v Brně?

Reference PATREAL: Jak vybrat spolehlivou realitní kancelář nejenom v Brně?Otázkou, zda zvolit pouze jednu realitní kancelář, která bude mít výlučné právo na prodej nemovitosti nebo oslovit několik realitních kanceláří, které mohou najít širší spektrum potenciálních kupujících, si klade mnoho prodávajících nemovitosti. Dle referencí klientů společnosti PATREAL bývá výhodné svěřit prodej pouze jedné realitní kanceláři, která díky tomu věnuje prodeji patřičnou pozornost a klientovi jsou tedy poskytovány exkluzivní služby. Nicméně ne každá realitní kancelář je schopna takový servis nabídnout. Než zvolíte, podrobně se seznamte s referencemi od ostatních klientů dané kanceláře a ptejte se po zkušenostech a vzdělání vašeho makléře.

Výhradní zastoupení realitní kanceláří dodává exkluzivitu i nemovitosti samotné

Pokud se daná nemovitost objevuje hned na několika inzertních místech různých realitních kanceláří, může to znamenat, že se její prodej urychlí. Nicméně kupující také mohou nabýt dojmu, že se prodávající chce nemovitosti rychle zbavit, jelikož skrývá nějaké vady. Mnoho inzerátů může tedy u kupujících vzbudit nedůvěru v poctivé úmysly prodávajícího. Realitní makléři společnosti PATREAL tedy radí, aby si prodávající vybral pečlivě jednu realitní kancelář, která má dostatečný dosah a zkušenosti, aby se nemovitost zdárně a rychle prodala.

Realitní kanceláře Brno: nejvíce klienty táhnou zkušenosti

Poctivý realitní makléř doporučí svému klientovi, aby pečlivě zvážil své možnosti při prodeji nemovitosti. Vhodné je jistě vybrat realitní kancelář operující v lokalitě, ve které se nemovitost nachází. Realitní kancelář by měla mít poblíž svou pobočku či sídlo, aby administrace prodeje probíhala bez komplikací. S tím také souvisí dostatečně dlouhá otevírací doba nebo i vstřícný a milý přístup jednotlivých makléřů. Za samozřejmé se dnes považují otázky na zkušenosti makléře či na jeho vzdělání. „Obecně platí, že nevzdělaný člověk si často neuvědomuje, jaká rizika ho, resp. jeho klienta, mohou při prodeji potkat,“ tvrdí realitní makléřka společnosti PATREAL Janette Klíčníková. Důležitý je však celý kolektiv kanceláře, který by měl spolupracovat na poskytnutí prvotřídních služeb. Větší kanceláře mají například zpracované systémy řízení kvality práce, které také klientům pomohou určit, zda se jedná o kvalitní kancelář či nikoliv.

Výhradní obchodní zastoupení vzniká na základě smlouvy, konzultujte ji s advokátem.

Prodej nemovitosti představuje velkou transakci finančních prostředků a prodávající by tedy neměl nic podcenit. Pokud realitní kancelář nekomunikuje podle vašich představ, či odmítá přesně vysvětlit jednotlivá ustanovení smlouvy o výhradním obchodním zastoupení, neváhejte kontaktovat advokáta. V případě dalších pochybností o odbornosti spolupracujícího makléře zvažte další spolupráci s danou realitní kanceláří. Nejjistější bývá otevřený přístup všech zúčastněných, milé a férové vystupování a doložení dobrých referencí od předchozích spokojených klientů.