Aukčním prodejem získá majitel nemovitosti nejvýhodnější podmínky a seriózní zájemce

Aukčním prodejem získá majitel nemovitosti nejvýhodnější podmínky a seriózní zájemceNízká nabídka bydlení a více zájemců o nemovitost na jednom místě. To je současná situace na realitním trhu v Brně a okolí. Jak v takovém případě nastavit správnou tržní cenu a nejvýhodnější podmínky pro majitele nemovitostí ? Legitimním nástrojem se stala forma aukčního prodeje.

Aukční prodej neznamená on-line dražba

Aukční prodej nemovitosti nemá jen on-line formu podobnou dražbě, která by naopak mohla část potenciálních kupců odradit. Navíc v elektronické dražbě mají zájemci sklon přihazovat pod tlakem emocí vysoké částky, které cenu nemovitosti mohou navýšit na iracionální úroveň. V současnosti se proto oblíbeným aukčním prodejem rozumí i předložení nabídky, respektive návrhu kupní ceny, kterou si zájemci o nemovitost v klidu a předem rozmyslí.Současný nedostatek nemovitostí na trhu a převis poptávky k takové formě aukčního prodeje vybízí. V naší kanceláři využíváme aukční prodej jako spravedlivý nástroj, při kterém mají všichni zájemci o nemovitost stejnou šanci a rovné podmínky. Majitelům, kteří nám svěřili svoje nemovitosti zároveň garantujeme prodej za opravdu nejvýhodnějších podmínek a maximálních možných cen na trhu,“ komentuje Jaroslava Wiszová, jednatelka realitní kanceláře PATREAL a členka rady Asociace realitních kanceláří ČR. 

Jasná pravidla a jedno kolo nabídek

Jak se spravedlivě vyrovnat se situací, kdy se o jednu nemovitost uchází více potenciálních kupců? V zájmu prodávajících i z pohledu budoucích kupujících není vhodné uskutečnit prodej s prvním zájemcem, který si nemovitost prohlédl. Férová realitní kancelář s dlouholetou zkušeností má při aukčním prodeji nastavená jasná a strukturovaná pravidla. U nabízené nemovitosti se jako první stanoví odpovídající tržní cena a výše provize. Tomu předchází analýza zrealizovaných prodejů v daném čase a místě, čerpání informací z cenových map a prověření technického a právního stavu nabízené nemovitosti. Poté co si zájemci nemovitost důkladně prohlédnou, předkládají svůj návrh kupní ceny i další podmínky, jako je způsob financování nebo termín předání nemovitosti.  Nejen výše kupní ceny, ale například rychlost celé transakce, mohou být pro prodávající důležitým faktorem. „Někteří majitelé nedají přednost jen nejvyšší cenové nabídce. Rozhodují i další kritéria, jako je rychlost úhrady kupní ceny nebo naopak fakt, že mohou nemovitost užívat ještě nějaký čas po prodeji,“ uvádí Jaroslava Wiszová ze společnosti PATREAL.

Výhodný prodej pro majitele nemovitostí

Na nabízené nemovitosti na trhu nyní reaguje i několik desítek zájemců. Forma aukčního prodeje se proto ukazuje jako optimální způsob, jak prodávajícím zajistit nejvýhodnější podmínky. Majitel má tak jistotu, že se nemovitost prodá jen tomu, kdo dal nejzajímavější nabídku, která ale automaticky nemusí znamenat nejvyšší cenu. O tom, která nabídka je nejlepší totiž rozhoduje výhradně majitel nemovitosti.Formou aukčního prodeje nyní získáváme pro majitele nemovitostí až o 15% vyšší ceny, než očekávají. Už 25 let se snažíme uskutečňovat spolehlivé realitní obchody a díky tomu dostáváme další doporučení a reference spokojených klientů,“ dodává J. Wiszová.

Pokud chcete prodat svoji nemovitost opravdu za nejvýhodnějších podmínek na trhu, neváhejte oslovit profesionály ze společnosti PATREAL . Využít můžete nezávazné konzultace, zpracování tržního ocenění zdarma a dalšího širokého spektra služeb společnosti. Kontaktujte nás na lince zdarma 800 400 237 a připojte se k našim spokojeným klientům !