Medlánky a Řečkovice

Naše společnost PATREAL, s.r.o., sídlí v sousední lokalitě stabilně již 20. rokem, čili si troufám říci, že jsme získali tolik informací o životě Medlánek i Řečkovic, že jsme schopni odborně poradit a zrealizovat veškerá přání prodávajících i kupujících klientů.

Mapa ŘečkoviceRekreační objekty vedou

Medlánky a Řečkovice jsou dvě sousedící městské části. Proto bych se ráda vyjádřila ke každé separátně. Velká část území, na kterém se rozprostírají Medlánky, není zastavěna. To je důvod, proč se zde dobře daří rekreaci a obchodování s nemovitostmi k tomuto účelu určenými. Na stupnici oblíbenosti si mezi Brňany dobře stojí např. Medlánecké letiště.

Medlánky jsou skvělé místo k žití

V poslední době zde ovšem došlo také k mnoha změnám. A díky velkému množství zeleně, kterou mohou svým obyvatelům nabídnout, se zejména v poslední době staly Medlánky oblíbenou lokalitou určenou už nikoli pouze k rekreaci, ale i k trvalému bydlení. Obyvatelé zde ocení ovšem nejen lesy a přírodní parky, ale i kvalitní občanskou vybavenost, která zahrnuje zároveň i bohaté kulturní a sportovní vyžití. Nemalou roli může při výběru lokality sehrát její zatíženost sociálními problémy. I v tomto ohledu Medlánky obstojí.

Medlánky

Osobně mohu tuto lokalitu jen doporučit

...všem, kdo hledají velmi klidné bydlení v Brně. Investicí do nemovitosti v této lokalitě rozhodně ani z dlouhodobého hlediska neprohloupíte. Z hlediska realitního trhu je o nemovitosti v této lokalitě prakticky permanentní zájem. Není divu, že obyvatelstvo tvoří zejména lidé ekonomicky aktivní v produktivním věku a rodiny s dětmi. Je vidět, že Medlánky mají i mladým lidem co nabídnout.

Co Řečkovice a Mokrá hora?

Městská část Řečkovice a Mokrá Hora jsou další sousedící lokalitou umístěnou na severním okraji Brna. Při výstavbě zde bylo vždy dbáno nejen o výsadbu potřebné zeleně, ale nezapomnělo se ani na zřizování parků, hřišť a sportovišť. Tento fakt společně s vyšší nadmořskou výškou oproti centru Brna a se severozápadním umístěním činí z Řečkovic i Mokré Hory vyhledávané čtvrti příznivci zdravého životního prostředí. Značnou část zástavby Řečkovic přitom tvoří kvalitní rodinné domy, vedle nichž narazíte i na panelovou výstavbu. I zde je koupě bytu považována za vždy výhodnou investici. Ceny bytů i domů si drží svou hodnotu, jsou dokonce cenově výše než nemovitosti v jiných městských částech. Jako specialisté v realitním oboru můžeme potvrdit, že díky atraktivitě této lokality i dobré dopravní dostupnosti do centra se s nemovitými věcmi v této městské části velmi dobře obchoduje a nezůstávají tzv. „dlouho na skladě“.

Autor: Jaroslava Wiszová

Publikováno: 20.7.2015

Zdroje obrázků: http://autoskola.brno.org.uk/?reckovice-a-mokra-hora,45
http://voztrans.cz/stehovani-brno-medlankylevnevyklizeninejlevnejsi.a3186.html

°°°

PATREAL s.r.o. je realitní a zprostředkovatelské centrum v Brně a okolí. Náš tým zkušených a certifikovaných makléřů v čele s jednatelkou Jaroslavou Wiszovou vám na Jižní Moravě již 20 let pomáhá s hledáním i prodejem bytů, domů, rekreačních objektů a je vaším partnerem na realintím trhu. Naše bezplatná linka 800 400 237 je vám kdykoliv k dispozici.