Vydražila jsem nemovitost bez přístupu, jak to řešit? (Jaroslava Wiszová)

Dobrý večer, snad získám radu...Před 2roky jsem vydražila nemovitost, protože se majitel odmítl vystěhovat čekala jsem 1,5roku na rozhodnutí soudu, nyní je to 2 měsíce mohu do své nemovitosti přes ukrutnou špínu a hrůzu vstoupit...Ale vstupuji k nemovitosti po cizích pozemcích, odkoupili si je ostatní chataři. Je to pro mě překvapení, nikdo mě na tuto skutečnost neupozornil. Zmínka od exekutora, nebo z odhadu k nemovitosti, prostě nic co by mě upozornilo, že ke své nemovitosti budu potřebovat souhlas majitele cesty, abych se dostala ke svému domku. Prosím, poradíte mi, co dělat, kde došlo k chybě? Jak tento problém vyřešit?

Vydražila jsem nemovitost bez přístupu, jak to řešit? (Jaroslava Wiszová)Dobrý den, s dražbou nemovitosti je to stejné, jako s koupí nemovitosti od vlastníka přímo či přes realitní kancelář snad jen s tím rozdílem, že cena není určena trhem, ale vychází ze znaleckého posudku. Je tedy nutné předem zkontrolovat všechny právní i faktické vady nemovité věci, jako byste to činila při klasické koupi. Neznám podrobnosti oné dražby, ale cena stanovená ve znaleckém posudku by jistě měla reflektovat skutečnost, že k nemovitosti není přístup po vlastní či obecní komunikaci. Řešení je složité, resp. je odkázané na vůli sousedů zřídit Vám služebnost cesty či Vám prodat podíl na přístupové cestě. Pokud takové řešení nebude nalezeno, lze se prostřednictvím soudu domoci zřízení tzv. nezbytné cesty i proti vůli sousedů.  

Odpovídá: Jaroslava Wiszová - certifikovaná realitní makléřka | Moje reference


Máte otázky týkající se bydlení, realitního trhu, nebo realitního práva? Máme přes 25 let zkušeností na trhu s nemovitostmi.
Zeptejte se přímo jednatelky společnosti PATREAL s.r.o.

Jaroslava Wiszová, jednatelka
[email protected]