Udáváme směr ve službách RK

Klienti jsou nároční a přicházet neustále s nabídkou nových služeb, je velmi obtížné, obzvláště pokud se na trhu pohybujete úctyhodných 17 let jako realitní kancelář PATREAL s.r.o. Přesto se jejímu týmu tento záměr daří naplnit. O novinkách a správném výběru realitní kanceláře jsme hovořili s Jaroslavou Wiszovou, jednatelkou společnosti.

Co je důležité při výběru dobré RK? J.W.: Důležité jsou informace. Zásadní je, kde všude Realitní kancelář Brno PATREAL s.r.o.

RK inzeruje, jaké má reference, jaké má právní zázemí, jaké doplňkové služby nabízí, zda nabízí spolupráci při vyřizování hypotečního úvěru atd. Všechna tato kritéria naše realitní kancelář samozřejmě splňuje. Pokud svoji zakázku dáte více realitním kancelářím, docílíte pouze duplicitnosti vaší nabídky na realitních serverech a nakonec i snížení ceny.

Co bychom si měli ještě ohlídat? J.W.: Kontrolujte práci makléře! Sledujte, zda vytvořený inzerát podává o nemovitosti všechny relevantní informace, vyzdvihuje klady, popisuje okolí nemovitostí a má dostatečné množství fotografií. Můžete mu i zavolat, jakožto zájemce a ověřte si, jak je do telefonu příjemný a ochotný, jaké vám podá informace o nemovitosti apod.

Do smlouvy dále zaneste všechno, co je makléř v rámci sjednané provize povinen zajistit.

Vaše RK neustále pracuje na nových službách. Na jaké novinky se mohou klienti těšit?

J.W.: Jednou z novinek je např. služba stavebního inženýra. „Stavební inspektoři“ dobře fungují ve Spojených státech.

Kontrolují, zda stavba nemá vady a zda hodnota nemovitosti je srovnatelná s cenou, kterou se chystá zákazník zaplatit. V naší firmě toto zajišťuje v rámci standardního servisu autorizovaná stavební inženýrka Pavla Volešová.

Spustili jste také realitní fórum na facebooku. Proč a jak funguje? J.W.: V žádném případě nejde o nějaký reklamní nástroj. Je to komunikační kanál, prostřednictvím kterého si lidé vzájemně vyměňují informace o tom, jak při koupi postupovat, jakou realitní kancelář si zvolit apod. Vedou se zde zajímavé a inspirativní diskuse, které mají význam i pro realitníky. Mají totiž skvělou zpětnou vazbu, co klienty zajímá a co řeší.

Jaroslava Wiszová radí, jak poznáte dobrou realitní kancelář

Vyhledávejte služby zavedených realitních kanceláří. Vyhýbejte se jednotlivcům slibujícím fantastické nemovitosti a služby. Zkušený makléř dokáže dohodnout výraznou slevu, doporučit nemovitost za výhodných podmínek a zajistit výhodné financování. Kvalitní RK je úzce propojena s profesionálními finančními poradci.

Neuzavírejte smlouvu s RK dříve, než vše pečlivě zvážíte. Solidní kancelář vás nebude nutit k okamžitému rozhodnutí.

Vsaďte na členy Asociace realitních kanceláří ČR. Máte jistotu, že se budou chovat podle pravidel. Každý člen se totiž zavazuje dodržovat Etický kodex realitního makléře – člena ARK ČR. Jsou také povinně pojištěni na případnou škodu vyplývající z výkonu své profese (pojištění odpovědnosti).

Více na téma, jak vybrat dobrou realitní kancelář...

Pro Realcity odpovídala Jaroslava Wiszová, jednatelka společnosti PATREAL s.r.o.

°°°

PATREAL s.r.o. je realitní a zprostředkovatelské centrum v Brně a okolí. Náš tým zkušených a certifikovaných makléřů v čele s jednatelkou Jaroslavou Wiszovou vám na Jižní Moravě již 20 let pomáhá s hledáním i prodejem bytů, domů, rekreačních objektů a je vaším partnerem na realintím trhu. Naše bezplatná linka 800 400 237 je vám kdykoliv k dispozici.