Pronájem bytu bez souhlasu majitele? (Jaroslava Wiszová)

Můj syn pronajal byt mému bratrovi a ten bez souhlasu byt nabídl realitní kanceláři. Na internetu se objevily soukromé fotky bytu mého syna. Nevíme jak máme jednat. Jestli si toto vůbec mohl podnájemník dovolit.

Pronájem bytu bez souhlasu majitele? (Jaroslava Wiszová)Dobrý den, záleží, za jakým účelem RK byt nabízí – pokud jej nabízí k prodeji, tak zde zcela jistě bratr jedná neoprávněně. V takovém případě kontaktujte danou realitní kanceláří a celou situaci jim popište – jakmile jim dáte vědět, že jako vlastník jste bratrovi nedali souhlas s inzercí, tak musí byt z nabídky stáhnout. Jiná by však byla situace, kdyby byt byl inzerován k dalšímu nájmu, tedy podnájmu – potom by záleželo na obsahu smlouvy mezi Vaším synem jako vlastníkem a Vaším bratrem jako nájemcem – pokud Váš bratr je oprávněn dát byt nebo jeho část do podnájmu další osobě, pak by si podnájemce mohl sehnat i prostřednictvím realitní kanceláře a inzerce by tak byla oprávněná.

Odpovídá: Jaroslava Wiszová - certifikovaná realitní makléřka | Moje reference


Máte otázky týkající se bydlení, realitního trhu, nebo realitního práva? Máme přes 25 let zkušeností na trhu s nemovitostmi.
Zeptejte se přímo jednatelky společnosti PATREAL s.r.o.

Jaroslava Wiszová, jednatelka
[email protected]