Po měsíci bydlení nám ale majitelka oznámila, že byt prodává a že se musíme odstěhovat. Lze nějak dostat nějakou část peněz za zprostředkování zpět? (Jaroslava Wiszová)

Dobrý den, zprostředkovali jsme si přes realitní kancelář pronájem bytu a zaplatili jsme provizi 12.000,- Kč. Po měsíci bydlení nám ale majitelka oznámila, že byt prodává a že se musíme odstěhovat. Lze nějak dostat nějakou část peněz za zprostředkování zpět? 12.000,- Kč za měsíční zprostředkování nájmu se nám zdá dost. Děkuji. S pozdravem Petr Vávra

Dobrý den,

v tomto případě byste se měli obrátit na realitní kancelář, která vám byt zprostředkovala, a sdělit jim situaci. Pokud byla ve smlouvě s kanceláří sjednána nějaká forma záruky pro případ ukončení nájmu dříve než bylo plánováno, měli byste mít nárok na vrácení části provize. Nicméně, pokud ve smlouvě nebyla sjednána žádná taková záruka, může být obtížné získat zpět jakoukoliv část provize. Je tedy důležité si vždy pečlivě přečíst smlouvu s realitní kanceláří a vyjasnit si všechny podmínky a záruky před tím, než ji podepíšete.

 

Odpovídá: Jaroslava Wiszová - jednatelka společnosti - certifikovaná realitní makléřka | Moje reference


Máte otázky týkající se bydlení, realitního trhu, nebo realitního práva? Máme přes 25 let zkušeností na trhu s nemovitostmi.
Zeptejte se přímo jednatelky společnosti PATREAL s.r.o.

Jaroslava Wiszová, jednatelka
[email protected]