Lze vyměnit rekreační sídlo I kategorie ve Viladomě chráněné oblasti Oparno za byt v Praze a okolí? (Dita Holasová)

Dobrý den chtěla bych vyměnit rekreační sídlo I kategorie ve Viladomě chráněné oblasti Oparno za byt v Praze a okolí . Jednotka je čerstvě po zdařilé rekonstrukci, s vlastní krytou terasou 43m2 ve zvýšeném patře. Je to možné? Taťána P.

Dobrý den, 

reaguji na Váš dotaz, který jste poslala prostřednictvím našeho webu.

Výměny se již řeší pouze v rámci jednoho města a i tak je tato výměna velmi zdlouhavá.

Doporučila bych Vám nejprve prodat a následně koupit.

Nejjednodušší je, když máte na koupi nové nemovitosti dostatek hotovosti. Jenže většina lidí to má stejně jako vy – nové bydlení potřebuje financovat prodejem stávajícího. Jednou z možností je začít s prodejem své nemovitosti s upozorněním pro nové zájemce o návaznosti prodeje, tzn., že nemovitost nebude ihned k dispozici. Tady jsou dvě možnosti: buď se domluvíte na určité lhůtě, do kdy vaši nemovitost předáte novým majitelům a do té doby si musíte najít nové bydlení, nebo se domluvíte na nájemním vztahu, sepíšete platnou nájemní smlouvu, budete novým majitelům platit nájemné a zatím si budete v klidu hledat nové bydlení. Další možností je najít si nejdříve novou nemovitost a teprve potom začít s prodejem té své. Musíte mít ale jistotu, že se prodá do doby, kdy budete muset doplatit kupní cenu. V tomto případě je nejlepší svěřit prodej makléři, který vám zprostředkovává koupi nové nemovitosti, aby mohl pracovat s návazností a vy měli jistotu, že se nic nezanedbá.

Velice ráda by se naše RK ujala Vašeho prodeje a následné koupě, ale naše pole působnosti je v Jihomoravském kraji.

Doporučuji oslovit místní RK.

 

Odpovídá: Dita Holasová-asistentka-certifikovaná realitní makléřka | Moje reference


Máte otázky týkající se bydlení, realitního trhu, nebo realitního práva? Máme přes 25 let zkušeností na trhu s nemovitostmi.
Zeptejte se přímo jednatelky společnosti PATREAL s.r.o.

Jaroslava Wiszová, jednatelka
[email protected]