Královo pole

Naše společnost PATREAL s.r.o. sídlí v této lokalitě již 18. rokem. Troufám si proto říci, že jsme získali tolik informací o zdejším životě, že jsme schopni odborně poradit a zrealizovat prakticky veškerá přání prodávajících i kupujících klientů. V poslední době sledujeme v rámci zdejšího realitního trhu určité specifické chování klientů.

Královo poleZájem je o byty po rekonstrukci

Většina těch, kteří vyhledávají tuto lokalitu, se přiklání ke koupi dražšího bytu, ovšem přiměřeně zrekonstruovaného. O byty v původním stavu, vyžadující rekonstrukci, ač levnější, je zájem menší. V reakci na tuto poptávku podobné rekonstrukce dle přání kupujícího realizujeme. Královo Pole nabízí rovněž i nové bydlení. Za zmínku stojí zejména nové byty Na Slovanech, výstavba na ulici Dobrovského nebo velký bytový projekt Kadetka při ulici Božetěchové. Vzhledem k neustále rostoucí poptávce po bytech v této městské části se nové výstavbě nemůžeme divit a ceny rovněž odpovídají zájmu kupujících.

Nejpatrnější je tato tendence u menších bytů do 40 m2 podlahové plochy (v naší RK realizujeme prodej starších menších bytů při ceně cca 43 000 Kč/m2). Ale ani větší typy bytů nezůstávají pozadu. Celkově jsme zaznamenali nárůst tržních cen o cca 10-15 % oproti roku 2012. Rodinné domy díky své atraktivní poloze a vynikající adrese zůstávají na svých vysokých cenách stabilně a beze změn, vždy si také dokáží najít své majitele.

O trochu horší je situace na trhu s pozemky. Těch volných je bohužel velmi málo, a tak se využívají již původní zastavěné parcely ke zbudování nových bytových i nebytových center.

Město ve městě se 100% infrastrukturou

Městskou část Královo Pole bych hodnotila jako lokalitu se stoprocentní infrastrukturou. Myslím, že je to takové malé město ve městě. Najdete zde nákupní centra, nepřeberné množství obchůdků všeho sortimentu, spoustu výborných restaurací, bohaté sportovní i kulturní vyžití, široký bankovní sektor atd. Nenapadá mě snad žádná lidská potřeba, kterou bych tady neuspokojila a musela se vydat mimo katastr Králova Pole.

V oblasti Králova Pole se neustále objevují nové investiční příležitosti ke koupi bydlení. Jakožto RK se sídlem právě zde nedaleko kulturního domu Semilasso se u nás setká klient nejen s bohatou poptávkou ze strany zájemců o koupi, ale rovněž se může „porozhlédnout“ po nabízených domech a bytech dle svých potřeb a požadavků. Nabídka těchto nemovitostí se velmi rychle mění, je o ně opravdu velký zájem.

Autor: Jaroslava Wiszová

Publikováno: 8.3.2014

°°°

PATREAL s.r.o. je realitní a zprostředkovatelské centrum v Brně a okolí. Náš tým zkušených a certifikovaných makléřů v čele s jednatelkou Jaroslavou Wiszovou vám na Jižní Moravě již 20 let pomáhá s hledáním i prodejem bytů, domů, rekreačních objektů a je vaším partnerem na realintím trhu. Naše bezplatná linka 800 400 237 je vám kdykoliv k dispozici.