Je možné prodat zahradu u stávajícího domu? (Dita Holasová)

Dobrý den, chtěl bych se dotázat, zdali je možný prodej zahrady u stávajícího rodinného domu. Pozemek má celkem 1000 m2, z toho zastavěná plocha a nádvoří tvoří 340 m2. Zbývající plocha je vedena v katastru jako zahrada. Je možné tuto zahradu prodat nebo její část, například 500 m2 ? Na prodané zahradě by se pak umístil nový menší RD. Stál by však už na vlastním samostatném pozemku, který by nijak nesouvisel se stávajícím domem, ten by se choval jako klasický sousední. Zjednodušeně tedy dotaz zní, zdali je možné prodat zahradu u stávajícího domu a tím pádem bude dům bez zahrady, nebo jeho větší části. Děkuji. P.P.

Dobrý den,

ano, zahradu (tj. pozemek označený samostatným parcelním číslem), či její část, lze odprodat. V případě prodeje části pozemku je nezbytné vyhotovení geometrického plánu. Pokud k pozemku, který vznikne oddělením dle geometrického plánu, nebude zajištěn přístup, pak s největší pravděpodobností nebude geometrický plán stavebním úřadem odsouhlasen. Hezký den

 

Odpovídá: Dita Holasová-asistentka-certifikovaná realitní makléřka | Moje reference


Máte otázky týkající se bydlení, realitního trhu, nebo realitního práva? Máme přes 25 let zkušeností na trhu s nemovitostmi.
Zeptejte se přímo jednatelky společnosti PATREAL s.r.o.

Jaroslava Wiszová, jednatelka
[email protected]