Jaký trend v cenách nemovitostí nás v roce 2017 čeká? (Markéta Otová)

Nejen levné hypotéky jsou důvodem, proč se ceny bytů rychle zvedají. Ekonomika i pro tento rok vypadá pozitivně. Lidé se nebojí v tuto chvíli investovat do nemovitostí. Ceny stále ještě nejsou na svém maximu. Je tak velmi pravděpodobné, že ceny bytů a domů letos budou nadále růst. Až v roce 2017 začne nějaká stagnace nebo lehký pokles.

Jaký trend v cenách nemovitostí nás v roce 2017 čeká? (Markéta Otová)Na druhou stranu nabídka nemovitostí na trhu stále ještě převyšuje poptávku, což by mělo mít na ceny nemovitostí opačný efekt. Tlak na ceny bytů a domů způsobila náhle silná poptávka, díky které z trhu zmizely ty nejlepší nabídky. Poptávka v tuto chvíli významně sílí a tím vytváří tlak na růst cen a na to, co s tím souvisí. To nejlepší, co na trhu bylo je v tuto chvíli pryč. Nabídka se od jara roku 2015 snížila o 24 procent.

Zájem nyní převažuje o koupi bytů do osobního vlastnictví. Konkrétně se jedná o dvou až třípokojové byty, které tvoří až 80 procent nabídky na trhu. Co se týče pronájmů, je zájem hlavně o jedno a dvoupokojové byty. Díky tomu, že trh oživuje a ekonomika je na vzestupu, tak se zkracují doby, za kterou pronajímatel najde svého nájemce a kupec svého kupce.

Odpovídá: Markéta Otová - certifikovaná realitní makléřka | Moje reference


Máte otázky týkající se bydlení, realitního trhu, nebo realitního práva? Máme přes 25 let zkušeností na trhu s nemovitostmi.
Zeptejte se přímo jednatelky společnosti PATREAL s.r.o.

Jaroslava Wiszová, jednatelka
[email protected]