Jaká jsou pravidla ohledně domácích mazlíčků v pronajatém bytě ? (Dita Holasová)

Dobrý den. Jaká jsou pravidla ohledně domácích mazlíčků? Pokud mám domácího mazlíčka, chtěl bych vědět, zda je dovoleno ho mít v pronajatém bytě nebo domě. Pokud je to povoleno, existují nějaká specifická pravidla nebo omezení, která bych měl znát? Předem děkuji za radu. P.O.

Dobrý den.

Teoreticky si do pronajímaného bytu můžete nastěhovat třeba slona a nikomu to nemusíte předem říkat. Zvířata chlupatá (kvůli alergiím) a potenciálně hlučná (tesknící pes) však mohou přivodit mnohé komplikace. Ačkoli bude možná shánění podnájmu složitější, měli byste pronajímatele upozornit, že plánujete do jeho bytu vzít živočicha, a doufat, že narazíte na milovníka zvířat, který bude mít pochopení. V opačném případě riskujete, že domácí postavený před hotovou věc nebude vlídným ubytovatelem, ale bude vám znepříjemňovat pobyt, kdykoli to půjde. A nezapomeňte – před vystěhováním musíte byt uvést do původního stavu. A to může znamenat i výměnu podrápané podlahy.

 

Odpovídá: Dita Holasová-asistentka-certifikovaná realitní makléřka | Moje reference


Máte otázky týkající se bydlení, realitního trhu, nebo realitního práva? Máme přes 25 let zkušeností na trhu s nemovitostmi.
Zeptejte se přímo jednatelky společnosti PATREAL s.r.o.

Jaroslava Wiszová, jednatelka
[email protected]