Jak ho mohu donutit, původního majitele RD, aby si odhlásil trvalý pobyt? (Jaroslava Wiszová)

Dobrý den. Koupil jsem rodinný dům a původní majitel na této adrese má stále trvalé bydliště. Je to už 8 měsíců. V kupní smlouvě bylo uvedeno, že si trvalý pobyt odhlásí do 30 dnů. Potřebuji poradit, jak ho mohu donutit, aby se odhlásil? Již jsem ho o to dvakrát žádal a stále nic. Děkuji za radu. P. Odehnal

Dobrý den pane Odehnale,

pokud se původní majitel stále trvale hlásí na Vaší adrese, ačkoliv tam už nebydlí, můžete podat na něj návrh na vyloučení trvalého bydliště. Vyloučení trvalého bydliště se provádí vždy na základě rozhodnutí příslušného obecního úřadu.

Nejprve byste měl kontaktovat původního majitele a požádat ho, aby si trvalé bydliště odhlásil. Pokud na Vaši žádost nereaguje, můžete se obrátit na příslušný obecní úřad, který bude mít informace o tom, jaký postup v dané obci platí pro vyloučení trvalého bydliště.

Obecně platí, že pro vyloučení trvalého bydliště musí být splněny určité podmínky, například že dotyčná osoba již nemá v dané lokalitě žádné zázemí a neužívá tam žádné služby. Pokud obecní úřad posoudí, že jsou splněny podmínky pro vyloučení trvalého bydliště, vydá rozhodnutí o jeho vyloučení.

Doufám, že Vám tato informace pomohla.

 

Odpovídá: Jaroslava Wiszová - jednatelka společnosti - certifikovaná realitní makléřka | Moje reference


Máte otázky týkající se bydlení, realitního trhu, nebo realitního práva? Máme přes 25 let zkušeností na trhu s nemovitostmi.
Zeptejte se přímo jednatelky společnosti PATREAL s.r.o.

Jaroslava Wiszová, jednatelka
[email protected]