Zaručuje v realitním světě kvantita kvalitu?

Největším otazníkem mnoha budoucích klientů realitních kanceláří bývá rozhodnutí, kterou realitní kancelář si zvolit. Podle čeho se při výběru řídíte vy?“ Říká Jaroslava Wiszová jednatelka realitní kanceláře PATREAL s.r.o.

Jaroslava WiszováZe zkušeností vím, že prvotní zacílení je získat odpověď na otázku – co mi realitní kancelář nabídne a zaplatí?

Ano, my realitní kanceláře se můžeme předhánět, kdo kterému klientovi nabídne více, ale vše má své hranice. A jsou peníze opravdu to zásadní při výběru kanceláře? Často se stane, že se na nás obrátí klienti zavedených velkých realitních korporací s žádostí o „opravdový“ prodej nemovitosti. Nemají na mysli pouhý nábor nemovitosti za mnohdy nesmyslně vysokou cenu doporučenou makléřem neznalým aktuální tržní ceny nemovitostí, který má zájem pouze získat další zakázku do své databáze. Tím však nás zaváže velkou zodpovědností, neboť prodej či koupě nemovitosti jako takový není jen o tom, že tu a tam něco klientovi zaplatíme.

Je tady mnoho okolností, které kvalitu celého případu zásadně ovlivní. Které jsou ty nejdůležitější?

Na realitním trhu se setkávám s názorem, že množství zakázek, které realitní kancelář má ve svém portfoliu, svědčí o odbornosti, důvěryhodnosti či je jinak známkou profesionality a jakési ,,velikosti“ dané realitní kanceláře. Ale je to opravdu tak? Zaručuje kvantita kvalitu? Kvalitní péči si jako klientka a jako majitelka realitní kanceláře představuji zejména ve vloženém čase realitního makléře do konkrétního případu.

Je však schopen makléř, v případě nadměrného množství zakázek, zajistit klientovi skutečně individuální přístup a kvalitní služby?

Patreal v Brně poznáteNázor si udělejte sami. Jsem reálně uvažující člověk, proto pokud žádám kvalitní práci, musím jí věnovat dostatek času. Dnes už dávno není prodej nemovitosti jen o náboru, inzerci, vyhledání klienta a podpisu kupní smlouvy. S prodejem souvisí např. i financování, oddlužení nemovitosti, následná koupě nemovitosti jiné, v případě pozemků běhání po stavebních a jiných úřadech, zajištění stěhování, případně úpravy či rekonstrukce nemovitostí dle přání klienta, přepisy energií, daňové povinnosti a další věci. Dobrý makléř navrhne výhradní zastoupení - exklusivní smlouvu. Zde je ten pravý moment, kdy poznat profesionalitu celé realitky – smlouva by měla být jasná, srozumitelná, stručná, na dobu určitou max. cca 3 měsíců. Přeji nám všem, abychom se uměli co nejčastěji správně rozhodnout.

Pro Realcity odpovídala Jaroslava Wiszová, jednatelka společnosti PATREAL s.r.o.

°°°

PATREAL s.r.o. je realitní a zprostředkovatelské centrum v Brně a okolí. Náš tým zkušených a certifikovaných makléřů v čele s jednatelkou Jaroslavou Wiszovou vám na Jižní Moravě již 20 let pomáhá s hledáním i prodejem bytů, domů, rekreačních objektů a je vaším partnerem na realintím trhu. Naše bezplatná linka 800 400 237 je vám kdykoliv k dispozici.