Brno - Komín

Asi málokdo z nás ví, že Komín je bývalá obec od roku 1919 připojená k Brnu, městská čtvrť a katastrální území a od 24. listopadu 1990 pod názvem Brno-Komín také městská část o rozloze 760,03 ha, rozkládající se na severozápadě statutárního města Brna po obou stranách řeky Svratky.

Tradice a zvyky i vodácké sporty

Brno - Komín

Právě díky odtoku Svratky z Brněnské přehrady, která kopíruje takřka šíři celé městské části a pokračuje dále do vedlejší městské části – Jundrova, je Komín využitelný i pro sporty vodácké. Z hlediska občanské vybavenosti má Komín každému co nabídnout – od školek, škol základních i středních přes knihovnu Jiřího Mahena, obchody a restaurace, dále tradiční oslavy jako například Vavřinecké hody, a nebo sportovní vyžití.

Dá se s čistým svědomím prohlásit, že Komín je taková vesnička ve městě, kde se dodržují stálé tradice a zvyky, kde panuje klid a lidé zde žijící si s Vámi vždy rádi „poklábosí“.Nejen pro tyto své přednosti je Komín vyhledávanou lokalitou k bydlení, snoubí se zde totiž nenáročně bydlení v rodinných domech s bydlením v domech bytových. Možná i proto, že se jedná o lokalitu se zvlněným terénem zde má člověk pocit většího soukromí. Je záhodno také zmínit, že z Komína, ať už stojíte kdekoli, máte vždy blízko do přírody.

Rekonstrukce a nové bytové domy

Městská část Brno – Komín schválila a nechala realizovat výstavbu nových bytových domů při ulici Pastviny, Podveská a další. Byty jsou zde žádaným artiklem, stejně tak rychle z trhu mizící rodinné domy, o které je velký zájem i přes své vyšší cenové hladiny. Původní panelové domy jsou spíše nízkopodlažní, mají charakter menších bytových domů do 4 pater. Výjímku tvoří několik Brno - Komínbytových domů o 6 patrech. A i z těchto důvodů se zde dobře daří obchodovat i starší bytové jednotky, jejichž obyvatel se zde rozhodně necítí jako na sídlišti.

Takřka celá městská část prošla důkladnými rekonstrukcemi včetně ulic, domů a parků, je vidět, že čtvrť takzvaně „rozkvétá“ a zájem o Komín roste. Velmi žádané jsou také zdejší zahrádky a možnost rekreačních chat, na kopci i v údolí, kam dojíždí lidé z dalekých městských brněnských částí i přilehlých obcí za odpočinkem. Jedním z důvodů může být i docházková vzdálenost Brněnské přehrady, která rozšiřuje možnosti zotavování a relaxace.

Skvělé místo pro obchod s nemovitostmi

Zvažujete-li přestěhovat se do klidné části Brna, Komín je pro Vás jasnou volbou. Naopak pokud zvažujete prodej nemovitosti právě v Komíně, věřte tomu, že zájemců o koupi je hodně a realizace za slušnou kupní cenu je v podstatě předem jistá. A my Vám rádi budeme k dispozici při plnění Vašeho cíle, ať koupě či prodeje nemovitosti nejen v Komíně.

°°°

PATREAL s.r.o. je realitní a zprostředkovatelské centrum v Brně a okolí. Náš tým zkušených a certifikovaných makléřů v čele s jednatelkou Jaroslavou Wiszovou vám na Jižní Moravě již 20 let pomáhá s hledáním i prodejem bytů, domů, rekreačních objektů a je vaším partnerem na realintím trhu. Naše bezplatná linka 800 400 237 je vám kdykoliv k dispozici.

Zdroj: autoskola.brno.org.uk, www.turistika.cz