Jak ověřit výsledek elektronické dražby? (Jana Sedláčková)

Mám dotaz, vydražili jsme byt formou elektronické dražby, zatím jsme ale nebyli vyzvaní exekutorem k úhradě. Exekutor nám zatím neposlal smlouvu, údajně původní majitelka poštovní zásilku dosud nepřevzala. Mám informaci, že majitelka má další exekuce a také se obávám, zda na tento byt nemůže být další dražba. Může tento byt dražit RK nebo další exekutor, jak si to mám ověřit.

Jak ověřit výsledek elektronické dražby? (Jana Sedláčková)Dobrý den, pokud jste byt vydražili v dražbě konané exekutorem, tak jste ihned po vydražení museli obdržet usnesení o příklepu (potvrzení o tom, že jste skutečně podali nejvyšší podání) a v tomto usnesení je obsažena výzva k doplacení nejvyššího podání – lhůta je zpravidla 30 dní od právní moci usnesení a právní moc právě záleží na tom, jestli dlužník přebírá poštu, proto je možné, že usnesení zatím není v právní moci.

U dražby se stáváte vlastníkem nemovitosti samotným příklepem (už „vítězstvím“ v dražbě) a žádná kupní smlouva se zde neuzavírá. Pokud se skutečně jedná o dražbu soudním exekutorem a Vy jste byt vydražili, tak byt nemůže dražit jiný exekutor ani RK.

Odpovídá: Jana Sedláčková - realitní makléřka » Moje reference


Máte otázky týkající se bydlení, realitního trhu, nebo realitního práva? Máme 25 let zkušeností na trhu s nemovitostmi.
Zeptejte se přímo jednatelky společnosti PATREAL s.r.o.

Jaroslava Wiszová, jednatelka
[email protected]